Bavarci so imeli v prvem polčasu pobudo, a te nikakor niso kronali z zadetkom. Je pa to na drugi strani uspelo domačim, ki so v 30. minuti povedli prek Koja Itakure.

V drugem polčasu je Bayern postavil stvari na svoje mesto. V 58. minuti je izenačil Leroy Sane po podaji Joshue Kimmicha. Slednji pa se je kot podajalec izkazal tudi ob zmagovitem zadetku mladega rezervista Mathysa Tela v 87. minuti.

Poleg Bayerna ima popoln izkupiček po treh odigranih tekmah še Bayer iz Leverkusna. Farmacevti so danes s 5:1 premagali zadnjeuvrščeni Darmstadt. Dva gola je za varovance Xabija Alonsa dosegel Victor Boniface (21., 61. minuta), pod preostale pa so se podpisali Exequiel Palacios (49.), Jonas Hofmann (67.) in Adam Hložek (83.). Za goste je na 1:1 vmes izenačil Oscar Vilhelmsson (25.).

Na popoldanskih tekmah je visoko slavil tudi Stuttgart, ki je bil s 5:0 boljši od Freiburga, obe ekipi imata po šest točk. Toliko jih ima tudi Hoffenheim, ki je s 3:1 premagal Wolfsburg. Werder Bremen je za prvo zmago v sezoni s 4:0 ugnal ekipo Mainza. Augsburg in Bochum sta se razšla brez zmagovalca z 2:2.

Že v petek se je na domači tekmi opekla Borussia Dortmund, ki je le remizirala proti Heidenheimu (2:2).

V nedeljo bosta še obračuna Union Berlin - Leipzig in Eintracht Frankfurt - Köln. S tremi točkami bi se lahko Bayernu in Bayerju na vrhu pridružili tudi Berlinčani.