Dončić je drugič v sezoni dosegel trojna dvojčka v nizu, dva večera prej je imel zgodovinski mejnik v najmočnejši košarkarski ligi na svetu, ko je proti New York Knicks zbral 60 točk, 21 skokov in 10 podaj. Trenutno najbolj vroči košarkar na svetu je skupno na zadnjih dveh tekmah tako dosegel kar 95 točk, 34 skokov in 23 asistenc.

Triindvajsetletni Ljubljančan je tako le dva dneva po svoji virtuozni predstavi proti kratkohlačnikom iz New Yorka dosegel svoj osmi trojni dvojček v tej sezoni, skupno pa že 52. od svoje uvodne sezone 2018/19.

Dallas je po zmagi v lokalnem obračunu napredoval na šesto mesto v zahodni konferenci, na 36 tekmah je dosegel 20 zmag in doživel 16 porazov. Na vrhu sta New Orleans in Denver, kjer igra slovenski reprezentant Vlatko Čančar, obe ekipi imata razmerje zmag in porazov 22-12.

Dončić je trojni dvojček dosegel 5:37 minute pred koncem tretje četrtine, skupno pa je na igrišču preživel 34:17 minute. Hkrati je na današnji tekmi dosegel tretji dvojni dvojček v nizu, na njih pa je dosegel rekordnih 95 točk v ligi NBA.

»To je bila velika ekipna zmaga mojih varovancev. Naša igra ni slonela zgolj na Luki, kot je bilo to na minulih tekmah,« je po zmagi dejal trener Dallasa Jason Kidd, ki je dobrih osem minute pred koncem tekme - pri vodstvu s 108:87 - svojo "prvo violino" poklical na klop in mu prihranil nekaj energije pred naslednjimi zahtevnimi obračuni.

»Vedno so bile Dončićeve podaje tiste, ki so ga ločevala od drugih. Zdaj pa je postal še izjemno učinkovit in prava nočna mora za vse ekipe,« je po današnji novi virtuozni predstavi Dončića dejal strateg Houstona Stephen Silas, ki je bil pomočnik Dallasa v Dončićevih uvodnih dveh sezonah v ligi NBA.

Telički iz Dallasa bodo naslednjo tekmo igrali 1. januarja prihodnje leto. Znova jih čaka lokalni obračun, tokrat v gosteh proti ostrogam iz San Antonia.

Dan pred tem bosta na veliko sceno stopila tudi Čančar in Goran Dragić. Čančarjev Denver bo gostil Miami, Dragićev Chicago pa Detroit.

V noči na petek so bile na sporedu še pet tekem. Trenutno najboljša ekipa v ligi NBA iz Boston je dosegla že 26. zmago v tej sezoni, njihova zadnja žrtev pa so bili Los Angeles Clippers. Za zmago keltov s 116:110 si največ zaslug lastita Jaylen Brown in Jayson Tatum, ki sta prispevala po 29 točk, pri kalifornijski ekipi je tri točke manj dosegel Kawhi Leonard.

Charlotte je bil na domačem igrišču boljši od Oklahome s 121:113, Indiana pa od Clevelanda s 135:126. Memphis je v Torontu slavil s 119:106, naslednji tekmec Dallasa pa je v svojem hramu ukanil New York s 122:115.