Anže Kopitar in njegovi kralji marširajo proti vrhu

Hokejisti Los Angeles Kings so vpisali četrto zaporedno zmago v severnoameriški ligi NHL.
Fotografija: Anžetu Kopitarju in soigralcm gre v NHL vse bolje. FOTO: Ronald Martinez/AFP
Anžetu Kopitarju in soigralcm gre v NHL vse bolje. FOTO: Ronald Martinez/AFP

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL vpisali četrto zaporedno zmago. Kralji so v gosteh premagali najslabšo ekipo pacifiške skupine Seattle Kraken z izidom 3:1. Anže Kopitar je bil podajalec pri prvem golu v peti minuti, pod gol se je podpisal Andrian Kempe.

image_alt
Kriptovalute in NFT postavljajo na glavo poslovni model v športu

Kempe je v začetku prve tretjine dosegel svoj 17. gol v sezoni, Phillip Danault pa je bil odličen v nadaljevanju ter poskrbel za naslednja dva gola, v peti minuti druge tretjine in 45 sekund pred koncem tekme v Seattlu v nebranjeno mrežo. Marcus Johansson je dosegel edini gol za domačo zasedbo, v drugi tretjini za 1:2, ob moštveni premoči Seattla na ledu. Seattle je sicer vpisal deveti poraz po vrsti.

Naslednjič znosna ura 22.00 za Slovence

Los Angeles je zmagal šestič v zadnjih sedmih tekmah. V razvrstitvi pacifiške skupine je na drugem mestu, 45 točk si deli z mestnimi tekmeci Anaheim Ducks, tri točke več ima na vrhu divizije Vegas Golden Knights. Los Angeles bo tudi naslednjo tekmo igral v gosteh, in sicer proti morskim psom iz San Joseja v ponedeljek z začetkom ob 22. uri po srednjeevropskem času.