Karim Benzema opozoril Pepa Guardiolo in izzval Erlinga Haalanda

Real Madrid je v španskem nogometnem prvenstvu premagal Almerio s 4:2. Najboljši strelec je zabil trojček in že 352 golov za kraljevski klub.
Fotografija: Zimzeleni Karim Benzema tudi v 36. letu starosti zabija gole kot za stavo. FOTO: Thomas Coex/AFP

Realovem torkovemu mrku v španskem nogometnem prvenstvu je sledil današnji šov, ki je imel glavnega zvezdnika v Karimu Benzemaju. Francoski napadalec je pri zmagi s 4:2 proti Almerii zabil trojček golov, s čimer je le še izboljšal svoj strelski izkupiček v dresu kraljevskega kluba, ki ga 35-letni zimzeleni veteran nosi že od leta 2009. Dosegel je svoj peti trojček, presegel mejnik 350 golov in je zdaj pri 352 golih za Real. Pred njim je le še nedosegljivi Cristiano Ronaldo, ki je zabil 451 golov v 438 tekmovalnih tekmah. V španskem prvenstvu 312.

Le pet minut je potreboval, da je stekel stroj za gole. V 42. minuti je z bele točke zaokrožil prvi polčas, v katerem je navijače na noge dvignila akcija Brazilca Rodryga za drugi gol. Na kotovi črti je s spektakularnim preigravanjem preigral tekmečevega branilca in asistiral Benzemaju za njegov drugi gol na tekmi. Benzema je obenem na klubski lestvici prehitel doslej drugega najboljšega strelca v zgodovini v španskem prvenstvu Mehičana Huga Sancheza. Benzema je dosegel 256 golov, dva več kot Sanchez.

V tej sezoni je dosegel 29 golov v le 37 tekmah v vseh tekmovanjih. V povprečju zabija 0,8 gola na tekmo, kar je manj od minule rekordne sezone, ko je imel povprečje skoraj gola na tekmo (0,96, 46 tekem/44 golov). Benzema se je vrnil v igro za strelsko lovoriko pichichi za najboljšega strelca v la ligi, saj za Robertom Lewandowskim na prvem mestu zaostaja le še za gol, 17:18.

Odlična Benzemajeva strelska forma je opozorilna tudi za trenerja Pepa Guardiolo, ki se bo z Manchester Cityjem v polfinalu lige prvakov poskušal oddolžiti Realu za lanski poraz. Izzval je tudi Cityjevega bombarderja Erlinga Haalanda. Prva tekma bo v torek, 9, t. m. v Madridu.