Divjake po kraljih umirili še zlati vitezi, Celovčan pregnal panterje

Po osmih zaporednih zmagah in porazu z LA Kings so hokejisti ekipe Minnesota Wild izgubili še na gostovanju pri Vegas Golden Knights (4:6).
Fotografija: Mark Stone (levo) je z igralcem več na ledu ukanil Cama Talbota v vratih Minnesote v zadnji tretjini obračuna v dvorani T-Mobile Arena. FOTO: Ethan Miller/AFP

Mark Stone je ob igri z igralcem več v zadnji tretjini dosegel odločilni gol za Vegas Golden Knights, ki so s 6:4 ugnali vodilno ekipo zahodne konference Minnesoto Wild. Prvi napad Vegasa, poleg Stona (gol in dve asistenci) sta tu še Max Pacorietty (gol in dve asistenci) in Chandler Stephenson (štiri asistence) je skupaj prispeval kar 10 točk za deveto zmago na dvanajstih domačih tekmah. Dvakrat je za zlate viteze zadel Zach Whitecloud, mrežo Minnesote pa so zatresli še Evgenij Dadonov, Pacioretty in Alex Pietrangelo ob 23 obrambah Robina Lehnerja. V gostujočih vrstah so zadeli Alex GoligoskiMats ZuccarelloNick Bjugstad in Marcus FolignoCam Talbot pa je ustavil 30 strelov.

Minnesota je od 24. novembra nanizala osem zaporednih zmag, nato pa v soboto klonila v dvoboju z Los Angeles Kings slovenskega hokejskega asa Anžeta Kopitarja. Tudi tokrat je bilo sicer tesno, divjaki so denimo vodili s 3:2, nato pa so v zadnji tretjini po vodilnem golu Stona domači zadeli še v prazno mrežo za končnih 6:4.

Prvi hattrick Burakovskyja ustavil vodilno ekipo lige

V Celovcu rojeni švedski hokejski reprezentant Andre Burakovsky si bo vsekakor zapomnil nedeljski večer na tekmah onstran Atlantika. Šestindvajsetletni igralec je dosegel svoj prvi hat-trick v ligi NHL. Tri gole je prispeval za Colorado Avalanche, ki je premagal vodilno ekipo lige in atlantske skupine Florida Panthers s 3:2.

»Seveda je super, če sem dobil svojega prvega,« je dejal Burakovsky. »Lepo je končno doseči tri zadetke na tekmi. Vesel sem, da lahko prispevam ekipi in ji pomagam zmagovati. Danes je bil zame srečen dan. Če dobim priložnost, samo poskušam igrati pravo igro,« je dejal hokejist, čigar oče je igral v Avstriji.

Pri tem podvigu sta mu s podajami pomagala Mikko Rantanen in Nathan MacKinnon, Darcy Kuemper pa je z 31 obrambami jezil napadalce Floride, ki si na vrhu lige NHL 40 točk deli s Torontom in Washingtonom. So pa z ledu morali na nosilih odnesti branilca ekipe iz Kolorada Jacoba MacDonalda, ki ga je na ledu Ball Arene v Denverju v drugi tretjini zadel napadalec Floride Ryan Lomberg.

Prve informacije kažejo, da je bil MacDonald pri zavesti. »Gre za hitro, fizično igro, premikamo se tudi več kot 30 km na uro. Super strašljivo za Jacoba. Težko je, tega preprosto ne želiš videti in upam, da je z njim v redu. To je tisto, zaradi česar ti postane slabo v želodcu, ko se to zgodi soigralcu ali tekmecu,« je dejal branilec Colorada Erik Johnson.

Saros zaklenil vrata v New Yorku

V St. Louisu so domači Blues morali po podaljšku z 2:3 priznati premoč gostom iz Los Angelesa, Anaheim Ducks. Mož odločitve je bil Troy Terry, ki je zadel zadnja dva gola na tekmi, za podaljšek in nato še v podaljšku. Anaheim (37 točk) se je premaknil na vrh pacifiške skupine. Calgary na drugem mestu ima točko manj, Los Angeles Kings, ki ponoči niso igrali, pa na šestem mestu skupine devet točk manj.

Tudi New York Rangers niso izkoristili prednosti domačega terena in so postali plen predatorjev iz Nashvilla, ki so slavili z nogometnim izidom 1:0. Ključ za uspeh plenilcev je bil vratar Juuse Saros, ki v kultnem Madison Square Gardenu ni pustil niti zadetka, z 32 obrambami je prišel do še drugega shutouta na zadnjih petih tekmah. Delo je dokončal Philip Tomasino, ki je zadel za Nashville, ki je skupno že pri petih zaporednih zmagah.

Tudi hokejisti Vancouver Canucks so se veselili na domačem ledu dvorane Rogers Arena, ko so z 2:1 premagali Carolina Hurricanes. Vancouver, ki sicer ostaja na predzadnjem mestu pacifiške skupine, je zmagal na četrti zaporedni tekmi pod vodstvom trenerja Brucea Boudreauja. Brock Boeser in Elias Pettersson sta dosegla gol, Thatcher Demko pa je imel 29 obramb za Canucks, ki so na prejšnjih 13 tekmah vpisali le dve zmagi, preden so 5. decembra odpustili Travisa Greena in generalnega direktorja Jima Benninga.