V Podčetrtku od Slovencev do kolajne le Maša Slavinec

Na judoističnem tekmovanju za grand slam v Kazahstanu se je odličje skozi prste izmuznilo petouvrščeni Metki Lobnik.
Fotografija: Maša Slavinec (druga z desne) je poskrbela za edino slovensko kolajno v Podčetrtku. FOTO: Darko Petelinšek/EJU

Na tradicionalnem 17. turnirju za evropski pokal v Podčetrtku se je minuli konec tedna predstavilo 24 slovenskih judoistov in judoistk. Od domačih tekmovalcev se je na zmagovalni oder povzpela zgolj 17-letna Maša Slavinec, članica JK Križevci pri Ljutomeru, ki si je v kategoriji do 52 kilogramov izbojevala bronasto kolajno.

V isti kategoriji je bila na največjem judoističnem tekmovanju v Sloveniji, ki ga prireja naš najuspešnejši klub Z'dežele Sankaku, blizu odličju Urška Rižnar, ki je zasedla peto mesto. Tik pod odrom za najboljše je obtičala tudi Leila Mazouzi (do 63 kg), medtem ko so Arabela Kostanjevec (do 48 kg), Nika Tomc (do 57 kg) in David Štarkel (do 60 kg) pristali na sedmih mestih.

Med podeljevalci kolajn je bila tudi Tina Trstenjak. FOTO: Darko Petelinšek/EJU

Na turnirju za grand slam v Astani pa je nase opozorila Metka Lobnik (do 78 kg), ki je izgubila obračun za bronasto kolajno s Francozinjo Medeleine Malonga in tekmo končala na petem mestu. V kategoriji nad 100 kilogramov pa sta slovenska težkokategornika Vito Dragič in Enej Marinič po porazih v uvodnih dvobojih ostala brez uvrstitev.