Končni izid postavil Messi, ob koncu porumenela Blažič in Neymar

Vodilna ekipa francoskega prvenstva PSG je pred domačimi navijači premagala zadnjeuvrščeni Angers.
Fotografija: Lionel Messi je v eni od akcij takole preigraval Miho Blažiča. FOTO: Geoffroy Van Der Hasselt/AFP

Vodilna ekipa francoskega prvenstva PSG je v tekmi 18. kroga pred domačimi navijači z 2:0 premagala zadnjeuvrščeni Angers, katerega dres nosi tudi slovenski reprezentančni branilec Miha Blažič, ki je igral celo tekmo. Slovenskemu reprezentantu ni uspelo zaustaviti pariškega napada. Že v 5. minuti je domače v vodstvo popeljal Hugo Ekitike, za končnih 2:0 pa je v 72. minuti poskrbel Lionel Messi. Pri obeh golih je bil podajalec Nordi Mukiele.

Zmagali brez pomoči Mbappeja

Blažič se je v statistiko vpisal z rumenim kartonom v 89. minuti, še dve minuti pozneje si je prislužil enak opomin tudi Neymar. To sta bila tudi zadnja omembe vredna statistična podatka na tekmi na štadionu Park princev.

Hugo Ekitike (z žogo) in Miha Blažič FOTO: Bertrand Guay/AFP

PSG, za katerega ni igral Kylian Mbappe (v postavitvi 3-4-2-1 je igral v sredini napada Ekitike, za njim pa Messi in Neymar), s tem ostaja na vrhu prvenstvene lestvice in ima zdaj šest točk naskoka pred Lensom. Ta si je privoščil manjši spodrsljaj, saj je na gostovanju s predzadnjim Strasbourgom remiziral z 2:2. Blažičev Angers ostaja prikovan na dnu lestvice s štirimi točkami zaostanka za Strasbourgom.