Haaland v sodnikovem dodatku rešil City

Manchester v 15. kolu angleškega nogometnega prvenstva zmagal po zaslugi zadete enajstmetrovke.
Fotografija: Veselje Erlinga Haalanda po lastnem zadetku, ki je prinesel zmago ManCityju je bilo razumljivo. FOTO: Carl Recine/Reuters

Norveški nogometni zvezdnik Erling Haaland se je po poškodbi vrnil v ekipo Manchester Cityja in takoj pokazal svojo vrednost. Tekme 15. kola angleškega prvenstva proti Fulhamu sicer ni začel, v igro je vstopil v 64. minuti, a je vseeno odločil zmagovalca. V peti minuti sodnikovega dodatka je izkoristil enajstmetrovko za zmago z 2:1. Domače je sicer v vodstvo v 17. minuti popeljal Julian Alvarez, težave ekipe Pepa Guardiole pa so se začele v 26. minuti, ko je bil izključen Joao Cancelo.

Številčno premoč so gosti izkoristili v 28. minuti, ko so si priborili enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Andreas Pereira. Toda City je tudi z igralcem manj nadaljeval napade, ki so se jim obrestovali v sodnikovem dodatku, ko je zmagovalca po najstrožji kazni odločil Haaland. Norvežan je mrežo zatresel že pred tem, a je njegovo veselje v 74. minuti pokvaril Var.