Presenetljiva razpleta v štafetah 4 x 100 m

Američanke so predzadnji dan svetovnega prvenstva premagale Jamajčanke, Kanadčani pa so bili boljši od Američanov. Horvatova v finalu danes ponoči.
Fotografija: Američanke so se veselila zmage v štafeti. FOTO: Carmen Mandato/Afp
Američanke so se veselila zmage v štafeti. FOTO: Carmen Mandato/Afp

Ženska štafeta ZDA na 4 X 100 m je deveti dan svetovnega prvenstva v atletiki v domačem Eugenu osvojila zlato medaljo pred favorizirano Jamajko. Med atleti so v isti disciplini Kanadčani presenetili gostitelje prvenstva in osvojili zlato v eni izmed šestih končnih odločitev dneva.

Melissa Jefferson, Abby Steiner, Jenna Prandini in Twanisha Terry so za zlato v štafeti tekle 41,14 sekunde in postavile izid sezone na svetu. Slednje je uspelo tudi Kanadčanom s 37,48, v četverici so bili Aaron Brown, Jerome Blake, Brendon Rodney in Andre De Grasse.

Kanadčani so bili boljši od Američanov. FOTO: Ezra Shaw/AFP

Etiopijka Gudaf Tsegay je zmagala na 5000 m (14:46,29), olimpijska zmagovalca Emmanuel Korir iz Kenije (1:43,71) in Portugalec Pedro Pichardo (17,95 m) sta slavila na 800 m in v troskoku, v metu kopja je naslov ubranil Anderson Peters iz Grenade (90,54 m).

Predzadnji dan SP ni bilo slovenske udeležbe, zadnji dan bo uspešne nastope v Oregonu zaključila Anita Horvat na 800 m, finale bo v noči na ponedeljek ob 3.35 po slovenskem času.