Arsenal že omogočil odpiranje šampanjca v Manchestru

Nogometaši Manchester Uniteda so le še točko oddaljeni od igranja v Uefini ligi prvakov v prihodnji sezoni.
Fotografija: Navijači Nottingham Foresta so navdušeno pozdravili uspeh kluba proti Arsenalu. FOTO: Carl Recine/Reuters

Nogometaši Manchester Cityja so postali angleški prvaki, potem ko je Arsenal v 37. kolu izgubil proti Nottingham Forestu z 0:1. To pomeni, da imajo meščani na vrhu lestvice neulovljivo prednost, osvojili pa so deveti naslov v zgodovini kluba. City je domačo krono osvojil tretjič zapovrstjo, sedem od svojih devetih naslovov pa je slavil v zadnjih 12 sezonah. Leta 2008 je klub prevzel investicijski sklad iz Združenih arabskih emiratov pod vodstvom Kalduna Al Mubaraka in v moštvo vložil ogromno denarja.

Odkar je moštvo 1. julija 2016 prevzel Pep Guardiola, so sinjemodri osvojili pet od zadnjih sedmih naslovov angleškega prvaka. V sezoni 2016/17 je bil najboljši Chelsea, tri sezone kasneje pa Liverpool. Rekorder po številu naslovov v angleškem nogometnem prvenstvu je sicer Manchester United z 20. Sledijo Liverpool z 19, Arsenal s 13, City pa se je na četrtem mestu večne lestvice izenačil z Evertonom. Dvoboj 37. kola City čaka v nedeljo, ko bo gostil Chelsea.

Liverpool zaman iskal še en gol

Nogometaši Manchester Uniteda so le še točko oddaljeni od igranja v Uefini ligi prvakov v prihodnji sezoni. Po zmagi proti Bournemouthu z 1:0 v 37. kolu angleškega prvenstva in neodločenem izidu Liverpoola proti Aston Villi (1:1) imajo rdeči vragi ob tekmi manj tri točke več od varovancev Jürgna Kloppa.

Brazilec Casemiro je prinesel zmago Manchester Unitedu. FOTO: David Klein/Reuters

Manchester United je bil v prvem delu dvoboja proti Bournemouthu precej boljši tekmec, premoč pa je kronal po akrobatskem zadetku Casemira v deveti minuti. Nato je bilo razmerje moči na zelenici bolj enakovredno, a domači nikakor niso uspeli premagati Davida De Gee v vratih rdečih vragov. Z 21. zmago v sezoni ima zdaj United 69 točk in zaseda četrto mesto. Enako število točk ima še tretji Newcastle, ki pa ima boljšo razliko v golih. Liverpool je ob odigrani tekmi več od obeh tekmecev peti s 66 točkami.

Takole je proslavil gol Casemiro. FOTO: David Klein/Reuters

Igralci Liverpoola so večino dvoboja zaostajali proti Aston Villi. Moštvo iz Birminghama je v prvem polčasu zapravilo enajstmetrovko v 21. minuti, sedem minut kasneje pa vendarle povedlo po golu Jacoba Ramseyja. Liverpool je lovil priključek in v 90. minuti izenačil prek Roberta Firmina, do zmage pa kljub desetim minutam sodnikovega podaljška niso prišli.