Anže Kopitar in soigralci kljub porazu še vedno v območju končnice

Zanimivo, tudi naslednje tri tekme bodo hokejisti Los Angelesa igrali v svoji dvorani Crypto.com Arena.
Fotografija: Mar 3, 2024; Los Angeles, California, USA; Los Angeles Kings center Anze Kopitar (11) celebrates after an assist on a goal in the second period against the New Jersey Devils at Crypto.com Arena. Mandatory Credit: Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports Foto Jayne Kamin-oncea Usa Today Sports Via Reuters Con

Hokejisti Los Angelesa so v ligi NHL na domačem ledu po podaljšku z 1:2 izgubili proti vodilni ekipi zahodne konference, Vancouverju. Slovenski as Anže Kopitar je za kralje tokrat na ledu preživel 19:46 minute, a se ni vpisal med strelce ali podajalce.

Kralji so sredi prve tretjine prek Trevorja Moora povedli, kanadska zasedba pa je izenačila v drugi po golu Eliasa Petterssona, njegovem 30. v sezoni. Sklepna tretjina se je končala brez golov, po minuti in 36 sekundah podaljška pa je 40. zmago v sezoni Vancouvru zagotovil J.T. Miller.

Vancouver je zdaj skupno druga najboljša ekipa lige s 87 točkami, toliko točk ima tudi tretji Boston, na zahodu pa vodijo z dvema točkama naskoka pred Dallasom. Kralji (73 točk) so na šestem mestu zahodne konference, po točkah so izenačeni še z Vegasom in Nashvillom. V pacifiški skupini so na tretjem mestu.

Tudi naslednje tri tekme bodo igrali v Los Angelesu

Zanimivo, tudi naslednje tri tekme bodo hokejisti Los Angelesa igrali v svoji dvorani Crypto.com Arena. Sledile si bodo na vsaka dva dni, prvo bodo igrali v petek ob 4.30 po slovenskem času, ko prihaja v Kalifornijo Ottawa.