Ilka Štuhec po štirih letih do najvišje uvrstitve v superveleslalomu

Za slovo od tekmovanja za svetovni pokal v Cortini d'Ampezzo se je na najvišjo stopnico povzpela še Norvežanka Ragnhild Mowinckel.
Fotografija: Norvežanka Ragnhild Mowinckel je bila najhitrejša na današnjem superveleslalomu v Cortini d'Ampezzo. FOTO: Tiziana Fabi/AFP

Superveleslalomsko progo v Cortini d'Ampezzo je najbolje presmučala Ragnhild Mowinckel. Norveška alpska smučarka je s časom 1:23,22 za 30 stotink sekunde prehitela drugouvrščeno Avstrijko Cornelio Hütter, tretje mesto pa je z zaostankom 0,47 sekunde osvojila Italijanka Marta Bassino.

Mowincklova, ki je 12. septembra lani upihnila 30. svečko na torti za rojstni dan, je tako dosegla tretjo zmago v svetovnem pokalu, skupno pa so to njene enajste stopničke. Na nehvaležnem četrtem mestu je ob odsotnosti domače zvezdnice Soffie Goggia, ki se je po včerajšnjem padcu odpovedala nastopu na današnji tekmi, pristala Švicarka Lara Gut-Behrami (+ 0,50), peta pa je bila Francozinja Romane Miradoli (+ 0,53).

Ilka Štuhec je prismučala do 13. mesta. FOTO: Tiziana Fabi/AFP

Slovenska šampionka Ilka Štuhec, ki je na včerajšnjem smuku po sušnih štirih letih spet okusila slast zmage v svetovnem pokalu, se tokrat na bolj zaviti progi Olympia delle Tofane ni vmešala v boj za najvišje uvrstitve. Z zaostankom 0,96 sekunde je 32-letna Mariborčanka med 55 tekmovalkami iz 16 držav zasedla 13. mesto, kar je njen najboljši dosežek v tej disciplini po zmagoslavju leta 2018 v Val Gardeni.

»Tudi superveleslalomska tekma je bila zame zelo uspešna. Sicer je bil občutek med smučanjem malo mešan, saj je bila postavitev precej zahtevna. To je bil res en zelo dober konec tedna, ki je vsekakor super popotnica za nadaljevanje sezone,« je bila zadovoljna Štuhčeva.