Polom Ljubljančanov v Celovcu ne bo usoden

Hokejisti SŽ Olimpije bodo do konca rednega dela lige odigrali še dve tekmi, prvo že v sredo v Tivoliju.
Fotografija: Ljubljančani bodo ta teden igrali še dve tekmi. FOTO: Jože Suhadolnik
Ljubljančani bodo ta teden igrali še dve tekmi. FOTO: Jože Suhadolnik

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 50. kola lige ICEHL v Celovcu izgubili s KAC z 1:8. Ljubljančani so v zadnjem obdobju prikazali več dobrih predstav in se utrdili na mestih, ki prinašajo dodatne kvalifikacije za končnico. Toda v Celovcu pri vodilni ekipi niso imeli svojega dne, visok poraz z 1:8 pa je tudi najvišji v sezoni. Doslej so ta neslavni rekord imeli na septembrski tekmi s Vorarlbergom (1:7).

S Celovčani pa so nazadnje na domačem ledu dvakrat zmagali, enkrat po podaljšku s 3:2 in drugič decembra po preobratu in kazenskih strelih s 7:6. V Celovcu so bili daleč od možnosti za preobrat. Že začetek tekme ni bil najboljši, saj so zeleno-beli prejeli prvi gol v prvi minuti.

Sledilo je obdobje enakovredne igre, toda ob koncu tretjine so domači izkoristili vsako priložnost za povišanje vodstva, do prvega odmora vodili že s 4:0 in praktično že tedaj odločili zmagovalca. Do konca rednega dela sta ostali še dve tekmi, naslednji teden bo najprej v sredo na vrsti domača tekma z drugim Fehervarjem, v petek pa gostovanje pri Linzu, ki se še bori za neposredno uvrstitev v končnico.