Veličastna zmaga Timija Zajca v Oberstdorfu

Smučarski skakalec iz Hramš v občini Žalec drugič okusil slast prvega mesta v svetovnem pokalu.
Fotografija: Timi Zajc ni skrival navdušenja po podvigu v Oberstdorfu. FOTO: Christof Stache/AFP

Slovenski skakalni as Timi Zajc je poletel do svoje druge zmage v svetovnem pokalu. S poletoma, dolgima 211,5 in 233 metrov, je 21-letni član SSK Ljubno BTC, ki je bil po prvi seriji še sedmi, za 6,8 točke ugnal drugouvrščenega Poljaka Piotra Zylo (218,5 m in 221 m). Tretje mesto si je priletel včerajšnji zmagovalec, Avstrijec Stefan Kraft (212 m in 222,5 m).

»Zelo sem vesel današnje zmage, svoje druge na tej letalnici. Zdaj komaj čakam na Planico,« je takoj po podvigu izjavil Zajc, ki si s 160 točkami deli tudi prvo mesto v posebnem seštevku za mali kristalni globus v poletih s Kraftom.

Na nehvaležnem četrtem mestu je pristal Žiga Jelar (208,5 m in 233,5 m), ki je nove stopničke zgrešil le za 2,3 točke. »Lep vikend v Oberstdorfu, dolgi poleti. Zdaj pa prihaja najslajša stvar – Planica!« je omenil 24-letni član kranjskega Triglava, ki je bil po prvi seriji enajsti.

Žiga Jelar je pokazal zobe. FOTO: Christof Stache/AFP

Peter Prevc (216 m in 204 m) je bil dvanajsti. »Teh uvrstitev sem v tej sezoni zbral že kar nekaj. Poleti niso bili ravno najbolj vrhunski. Se pa veselim Planice in upam, da se vidimo v čim večjem številu!« je poudaril slovenski kapetan.

Anže Lanišek (216 m in 200 m) je bil petnajsti, tri mesta pred Domnom Prevcem (220,5 m in 192 m), ki je v finalu izgubil ducat mest. Točke je z 19. mestom osvojil tudi Lovro Kos (209,5 m in 192,5 m).

Cene Prevc (180 m) je tekmo končal na 37. mestu.

Domen Prevc je v kvalifikacijah poletel do novega rekorda letalnice v Oberstdorfu. FOTO: Jure Makovec/AFP

Po prvi seriji pred Fincem na vrhu Poljak

Po uvodni seriji tekme za svetovni pokal v smučarskih poletih v Oberstdorfu je najbolje kazalo Poljaku Piotru Zyli (218,5 m), ki je imel 3,7 točke naskoka pred senzacionalnim Fincem Eetujem Nousiainenom (216 m), ki se je na koncu z osmim mestom veselil svojega največjega uspeha. Na tretjem mestu je bil avstrijski as Stefan Kraft (212 m).

Od slovenskih skakalcev je bil kot šesti v najboljšem položaju Domen Prevc (220,5 m), ki je v kvalifikacijah navdušil z novim rekordom letalnice Heinija Klopferja (242,5 m). Tik za najmlajšim od bratov Prevc je bil Timi Zajc (211,5 m), Žiga Jelar (208,5 m) in Peter Prevc (216 m) sta si delila 11. mesto, Anže Lanišek (216 m) je bil petnajsti, v finale pa se je uvrstil tudi Lovro Kos (209,5 m), ki je zasedal 19. mesto.

Karavana se bo zdaj preselila v Planico, kjer bo od četrtka do nedelje finale svetovnega pokala.