Stevensu v Rimu 8. mesto

Potem ko se je reprezentant iz kranjskega Triglava uvrstil v finale na 50 m prsno, ni plaval tako hitro kot v polfinalu.
Fotografija: Peter John Stevens je v Rimu nastopil med izbrano osmerico na 50 m prsno. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo

Slovenski plavalec Peter John Stevens je na evropskem prvenstvu v Rimu v finalu na 50 m prsno s časom 27,74 zasedel 8. mesto. Zmagal je Italijan Nicolo Martinenghi s časom 26,33.

Italijanski uspeh je dopolnil Simone Cerasuolo (26,95), bron si je priplaval Nemec Lucas Matzerath s 27,11. V ponedeljek si je Stevens nastop med najboljšo osmerico zagotovil s časom 27,27, kar je bil peti izid polfinala, v finalu bi bil s tem dosežkom 6. Ob razpletu finala pa je Gorenjec poudaril: »"K tekmi sem pristopil brez posebnih pričakovanj, čeprav sem si želel več od 8. mesta. V finale sem prišel, v njem pa sem plaval na silo, tehnika ni bila prava. Z uvrstitvijo v finale sem kljub vsemu zadovoljen. Takoj bom nadaljeval trenirati, naslednji glavni cilj bo svetovno prvenstvo v kratkih bazenih v Melbournu.« Njegov trener Luka Berdajs pa je ob tem dodal: »Kot vedno je finale dirka zase. Peter se je tekme lotil s premočno željo, a razumem ga, saj je v polfinalu začutil, da je blizu. To ni bil njegov zadnji finale, zato gremo proti naslednjim ciljem.«

Za slovensko reprezentantco je bil na znamenitem bazenu Foro Italico v Olimpijskem parku v Rimu to četrti nastop v finalu.