Novak Đoković v prvem nizu osvojil le igro

Prvi favorit odprtega teniškega prvenstva ZDA v New York je z 1:6, 6:3, 6:2 in 6:2 premagal 20-letnega Američana Jensona Brooksbyja. Poraz Andreje Klepač.
Fotografija: Novak Đokovic se je po pričakovanju uvrstil v četrtfinale zadnjega letošnjega velikega slama v New Yorku. FOTO: Geoff Burke/Usa Today Sports

Prvi favorit Srb Novak Đoković se je uvrstil v četrtfinale odprtega teniškega prvenstva ZDA v New Yorku. V osmini finala je prvi igralec sveta v štirih nizih z 1:6, 6:3, 6:2 in 6:2 premagal 20-letnega Američana Jensona Brooksbyja.

Srb, ki napada že 21. naslov na turnirjih za grand slam, bo za preboj med najboljše štiri igral z Italijanom Matteom Berrettinijem. Italijan je ponoči s 6:4, 3:6, 6:3 in 6:2 ugnal nemškega kvalifikanta Oscarja Otteja.

Đoković je v New Yorku pred še enim pomembnim mejnikom v karieri. Skušal bo osvojiti vse štiri grand slam turnirje v koledarskem letu, kar je pred njim davnega leta 1969 doslej uspelo le Avstralcu Rodu Laverju.

Andreja Klepač je s Hrvatico Darijo Jurak v dvojicah v osmini finala končala nastope na OP ZDA. FOTO: Minas Panagiotakis/AFP

Konec za Klepačevo

Poslovila se je še zadnja slovenska predstavnica Andreja Klepač. V paru s Hrvatico Darijo Jurak sta ju v osmini finala ustavili mladi Američanki 17-letna Coco Gauff in Catherine McNally s 6:4 in 6:4.

V prvem nizu sta Američanki slovensko-hrvaški navezi enkrat odvzeli servis, svojega pa izkoristili 100-odsotno. V drugem nizu sta imeli priložnost za slavje tudi Klepačeva in Jurakova, ki sta si priigrali pet žogic za odvzem servisa nasprotnicama, a izkoristili le eno, da sta se približali z 2:5 na 4:5, nato pa sta sami žal izgubili še en servis.