Rok Marguč v Winterbergu za devet stotink ob stopničke

Slovenski deskar je na zadnji posamični tekmi sezone svetovnega pokala zasedel četrto mesto v paralelnem slalomu.
Fotografija: Roku Marguču nemška prizorišča očitno ustrezajo. FOTO: Tadej Regent/Delo
Roku Marguču nemška prizorišča očitno ustrezajo. FOTO: Tadej Regent/Delo

Slovenski deskar Rok Marguč je na zadnji posamični tekmi sezone svetovnega pokala v nemškem Winterbergu zasedel četrto mesto v paralelnem slalomu. Od Slovencev je v izločilnih bojih nastopil tudi Žan Košir, ki je izpadel v osmini finala in zasedel končno 15. mesto. V kvalifikacijah sta bila prepočasna Tim Mastnak in Gloria Kotnik.

Marguču nemška prizorišča očitno ustrezajo. Zadnje tri stopničke v paralelnem slalomu je 37-letni Celjan dosegel prav v Nemčiji, lani v Berchtesgadnu ter v Winterbergu v letih 2018 in 2016, ko je bil vselej tretji. Danes ga je od ponovitve teh uvrstitev ločilo le devet stotink sekunde.

V malem finalu ga je namreč tesno ugnal Italijan Maurizio Bormolini. Pred tem so bile stotinke na Margučevi strani. V osmini finala je izkušeni slovenski deskar za eno stotinko sekunde prekosil Avstrijca Fabiana Obmanna, v četrtfinalu pa z enako razliko še Poljaka Oskarja Kwiatkowskega. V finalu je Korejec Lee Sanghoo premagal Avstrijca Andreasa Prommeggerja.

»Zadovoljen sem z današnjim dnem. Mogoče sem imel v prvem kvalifikacijskem nastopu nekaj težav s progo, saj je bila zelo mehka, drugi poskus pa je bil odličen. Z izjemo polfinala, ki je bil v zgornjem delu slabši, sem z drugimi zadovoljen, tudi z izidom,« je po tekmi poudaril Marguč.

V osmini finala je nastopil tudi Žan Košir, a tesno izgubil proti drugouvrščenemu iz kvalifikacij Codyju Wintersu.  Američan je bil boljši za pičlih šest stotink sekunde. Že v kvalifikacijah je izpadel Tim Mastnak, ki je bil 22. Izločilne boje je zgrešil za 28 stotink sekunde.

Pri ženskah je bila prepričljivo prva Čehinja Ester Ledecka. V finalu je bila za tretjo zmago na prav toliko tekmah sezone za 66 stotink sekunde boljša od Avstrijke Sabine Schöffmann. Tretje mesto je po zmagi v malem finalu pripadlo Italijanki Lucii Dalmasso.

Edina Slovenka Gloria Kotnik je nastop končala po kvalifikacijah, v katerih je zasedla 17. mesto. Osmino finala je zgrešila za 21 stotink sekunde.