Real od 0:2 do zmage, Atletico z desetimi v 100. minuti

V Madridu in Sevilli srhljivki s srečnim koncem za madridska kluba. Yannick Carrasco in Karim Benzema sta bila strelca zmagovitih golov za 2:1 in za 3:2.
Fotografija: Realovi nogometaši so v Sevilli uprizorili šampionski preobrat, ki ga je z zmagovitim golom zrežiral Karim Benzema. FOTO: Marcelo Del Pozo/Reuters

Nogometaši madridskega Reala so v 32. krogu španskega prvenstva preživeli enega od najtežjih gostovanj v zaključnem delu sezone pri drugouvrščeni Sevilli in se v slogu dvobojev v ligi prvakov dvignil iz izgubljenega položaja. Na štadionu Ramon Sanchez Pizjuan so po 25 minutah zaostajali že z 0:2. Strelca za Sevillo sta bila Ivan Rakitić in Erik Lamela. Realov preobrat se je začel z golom rezervista Rodryga v 50. minuti. Ko je Madridčanom voda že pošteno tekla v grlo, ko je glavni sodnik sporno, zaradi domnevne igre z roko, razveljavil gol Vinicusa ml. za izenačenje, se je v 82. minuti v drugega junaka prelevil še en rezervist, Nacho Fernandez. Toda Realovega vstajenja še ni bilo konec. V 92. minuti je piko na i s 25. ligaškim golom v sezoni postavil kdo drug kot neuničljivi Karim Benzema.

Atletico je na domačem štadionu po golu globoko v sodnikovem dodatku premagal Espanyol z 2:1. Slovenski vratar Jan Oblak in soigralci so s tem ostali na četrtem mestu, a po točkah ujeli Sevillo, ki pa bo zvečer še igrala z Atleticovim mestnim tekmecem Realom.

Atletico Madrid je v španskem prvenstvu dosegel pomembno zmago v bitki za uvrstitev v ligo prvakov, oba gola za zmago z 2:1 je dosegel Belgijec Yannick Carrasco (v sredini).  FOTO: Oscar Del Pozo(AFP

Atletico je šele v izdihljajih tekme ugnal Espanyol. Za vodstvo rdeče-belih je poskrbel Yannick Carrasco v 52. minuti. A domači so v 71. ostali le z desetimi možmi, ko je Geoffrey Kondogbia dobil drugi rumeni karton zaradi igre z roko, po prostem strelu v tej akciji pa je nato Raul de Tomas presenetil Oblaka, ki mu je žoga pod telesom in ob vratnici ušla v mrežo.

Ko se je že zdelo, da bosta ekipi dvoboj končali brez zmagovalca, je v eni zadnjih akcij sodnik po ogledu posnetka dosodil igranje z roko branilcev Espanyola, najstrožjo kazen pa je, takrat je tekla že stota minuta tekme, izkoristil Carrasco.

Zdaj ima Atletico 60 točk, kot Sevilla in Barcelona, ki pa ima dve tekmi manj. Druga Barcelona bo v ponedeljek krog končala s tekmo proti Cadizu.

Izidi

Real Sociedad : Betis 0:0

Elche : Mallorca 3:0 (Johan Mojica 42., Pedro Bigas 58., Kang-in Lee 81., avt.)

Alaves : Rayo Vallecano 1:0 (Joselu 64.)

Valencia : Osasuna 1:2 (Carlos Soler 83., 11-m; Chimy Avila 50., 11-m, Ante Budimir 75.)

Getafe : Villarreal 1:2 (Enes Unal 63.; Gerard Moreno 7., Manu Trigueros 16.)

Granada : Levante 1:4 (Alex Collado 90.; Dani Gomez 17., Jose Luis Morales 56., 11-m, Mickael Malsa 77., Roberto Soldado 90.)

Atletico Madrid : Espanyol 2:1 (Yannick Carrasco 52., 100., 11-m; Raul De Tomas 72.)

Athletic Bilbao : Celta Vigo 0:2 (Iago Aspas 11., Fran Beltran 37.)

Sevilla : Real Madrid 21.00