Paris Saint-Germain potrdil 11. naslov šampiona

Pariški velikan na koncu le najboljši v elitni francoski nogometni ligi.
Fotografija: Lionel Messi je v izdihljajih svoje francoske kariere zadel za PSG. FOTO: Patrick Hertzog/AFP

Kolo pred koncem francoskega nogometnega prvenstva je dokončno jasno, kdo bo prvak. PSG si je svoj 11. naslov praktično zagotovil že v prejšnjem kolu, na gostovanju pri Strasbourgu pa ga je z neodločenim izidom 1:1 le še potrdil, pred drugouvrščenim Lensom ima nedosegljive štiri točke prednosti.

Lionel Messi je na najbrž svoji zadnji prvenstveni tekmi francoske lige Parižane v 59. minuti popeljal v vodstvo, domači so izenačili dvajset minut pozneje.

Lens prvega mesta več ne more doseči, je pa potrdil drugo in s tem tudi neposredno uvrstitev v ligo prvakov. S 3:0 je premagal Ajaccio. S tem je tretjeuvrščenemu Marseillu, ki bo moral v kvalifikacije lige prvakov, ušel za osem točk. Marseille je namreč doma z 1:2 izgubil proti Brestu.

Na četrto mesto se je z zmago z 2:1 proti Nantesu prebil Lille, na peto pa Rennes, ki je v derbiju z 2:0 ugnal Monaco, ta je zdaj s četrtega padel na šesto mesto.

Še vedno pa ni jasno, kdo se bo Angersu, Ajacciu in Troyesu pridružil na poti v nižjo ligo. Nantes je izgubil proti Lillu in ima pred zadnjim kolom dve točki zaostanka za Auxerrom, ki je v Toulousu osvojil točko. Če bi osvojil tri, bi se že veselil obstanka, tako pa bo moral še nekaj časa trepetati.

Angers, ekipa slovenskega reprezentanta Mihe Blažiča, je v dvoboju novih drugoligašev z 2:1 premagala Troyes, a se zadnjega mesta ne more več znebiti. Slovenec je na tekmi igral od 64. minute.