Edmonton ostaja kanadski up za vrnitev Stanleyjevega pokala

V odločilni sedmi tekmi konferenčnega polfinala zahoda je Vancouver z 2:3 izgubil kanadski dvoboj. Zmagovalca v konferenčnem finalu čaka Dallas.
Fotografija: Hokejisti Edmontona so v kanadskem dvoboju po sedmi tekmah polfinala zahodne konference izločili Vancouver  FOTO: Derek Cain/Getty Images Via AFP

Znan je še zadnji konferenčni finalist v NHL. To je Edmonton, ki je v odločilni sedmi tekmi konferenčnega polfinala zahoda premagala Vancouver s 3:2 in napredoval v hokejski finale zahodne konference.

Edmonton, ki želi Stanleyjev pokal vrniti v Kanado prvič po letu 1993, se bo za veliki finale končnice lige NHL pomeril z Dallasom. Ta je s 4:2 v zmagah izločile Colorado.

Edmonton je v prvem krogu končnice izločil Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja s 4:1 v zmagah.

Na vzhodu sta bila že prej znana oba konferenčna finalista. New York Rangers, ki so s 4:2 izločili Carolino, se bodo za veliki finale lige NHL, udarili s Florido, ki je s 4:2 v zmagah odpravila Boston.

Na odločilni sedmi tekmi konferenčnega polfinala v Rogers Areni v Vancouvru je Ryan Nugent-Hopkins dosegel gol in podajo, Edmonton pa je po prvi tretjini brez golov v drugi tretjini dosegel tri gole za veliko zmago.

Zadela sta tudi Zach Hyman in Cody Ceci, Evan Bouchard pa je prispeval dve podaji za Oilers. Stuart Skinner je končal s 15 obrambami.

»Prvi dve tretjini smo opravili odlično delo, vendar smo se trdo borili vso noč,« je dejal Nugent-Hopkins v intervjuju po zmagi za mrežo ESPN. »Ostalo je še veliko dela, a ponosni smo na to, kar smo naredili nocoj.«

Za Vancouver sta v tretji tretjini zadela Conor Garland in Filip Hronek, Arturs Šilovs pa je zbral 26 obramb.

»Sem so prišli lačni zmage,« je dejal napadalec Vancouvra J.T. Miller. »Mislil sem, da so nas nadigrali v prvi tretjini. Kapo dol.«