Alcaraz ekspresno v četrtfinale

Drugi nosilec teniškega turnirja za grand slam je odpravil Srba Miomirja Kecmanovića.
Fotografija: Carlos Alcaraz je v formi. FOTO: David Gray/AFP
Carlos Alcaraz je v formi. FOTO: David Gray/AFP

Španec Carlos Alcaraz je dobro formo potrdil tudi v osmini finala teniškega odprtega prvenstva Avstralija. Drugi nosilec je Srba Miomirja Kecmanovića odpravil s 6:4, 6:4 in 6:0. Njegov naslednji tekmec v sredo bo Nemec Alexander Zverev.

Španec je za zmago potreboval le uro in 49 minut, pri tem pa Srbu ni ponuditi ene priložnosti za odvzem servisa. Sam jih je nasprotniku odvzel pet, po enega v prvem in drugem nizu, v zadnjem pa kar tri. Z glavo je bil kmalu po tekmi pri naslednjem dvoboju: »Če bom igral tako, kot sem tokrat, bom imel svoje priložnosti. Prav veselim se tega dvoboja.«

Zverev pa je bil na igrišču več kot štiri ure, preden je Britanca Camerona Norrieja premagal s 7:5, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6 (3) in se tretjič v karieri zavihtel med najboljših osem. Čeprav je Španec navidezni favorit, je zmagovalca težko napovedati, saj Zverev v medsebojnih obračunih vodi s 4:3, dobil pa je tudi zadnje merjenje moči lani v finalu Torina. Na turnirjih za grand slam je Alcaraz nazadnje dobil tekmo v New Yorku, nemški olimpijski prvak pa v Parizu.

Norrie si je z osmino finala že priboril največji uspeh na Australian Opnu, kaj lahko pa bi se razvilo drugače, če Nemcu v odločilni podaljšani igri ne bi uspelo osvojiti šestih točk zaporedoma za vodstvo z 8:2. Ob tem velja dodati, da ga je na kratko prekinil navijač, ki je na igrišče vrgel letake. Kasneje se je izkazalo, da je bil na letakih poziv v podporo Palestincem.

»Samo vesel sem, da sem zmagal. To je grand slam, kjer vsi pokažejo vse, kar znajo,« je po tekmi dejal Nemec, ki je pet nizov potreboval že v drugem krogu proti slovaškemu kvalifikantu Lukašu Kleinu.

Četrtfinalistki pri ženskah sta postali še Rusinja Ana Kalinska z zmago nad Italijanko Jasmine Paolini s 6:4, 6:2 ter 12. nosilka Kitajka Zheng Qinwen, ki je Francozinjo Oceane Dodin premagala s 6:0 in 6:3.