V tretje gre rado, Ana Gros po evropsko krono

V Budimpešti bo konec tedna zaključni turnir v EHF ligi prvakinj, slovenska kapetanka Ana Gros bo ena glavnih adutinj Györa. Prvič rdeči gumb za trenerja.
Fotografija: Ana Gros je predlani v finalu igrala za Brest, ki je izgubil proti Kristiansandu. FOTO: Attila Kisbenedek/AFP

Dvorana MVM Dome v Budimpešti bo konec tedna gostila vrhunec rokometne sezone pri ženskah. Na sklepnem turnirju EHF lige prvakinj se bosta v prvem polfinalu v soboto ob 15.15 merila Györ in Vipers Kristiansand, sledila bo tekma med Ferencvarosem in Esbjergom.

Finale pred finalom, ki bo sicer v nedeljo ob 18. uri, bo derbi med petkratnimi evropskimi prvakinjami iz Györa in branilkami naslova iz Kristiansanda. Györ, pri katerem je ena glavnih adutinj slovenska kapetanka Ana Gros, na evropsko krono čaka od leta 2019. Grosova je dvakrat igrala v finalu (2012 z Györom, 2021 z Brestom), vendar še ni osvojila lige prvakinj.

Norvežanke bodo želele tretjič zapored postati evropske prvakinje. Lani so v finalu premagale prav Györ s 33:31. Za prireditelje F4 bi bil sanjski scenarij, če bi se v finalu srečali madžarski ekipi Györa in Ferencvarosa. Slednja bo imela najbolj bučno podporo navijačev.

Ana Gros je prispela v Budimpešto. FOTO: AFP

Ana Gros je na 14 tekmah v tej sezoni dosegla 84 golov in je na desetem mestu med strelkami, najboljša pri Györu. Vodilna je Henny Reistad in danskega Esbjerga.

Prvič pod okriljem EHF bosta imela trenerja pravico ugovora (challenge), če bosta menila, da sodniška odločitev ni bila pravilna.