Martinelli potopil prvake, dva gola Salaha premalo za zmago

Mohamed Salah poskrbel za preobrat, a na koncu je Brighton iztržil točko. V Londonu je derbi med Arsenalom in Cityjem odločil rezervist Gabriel Martinelli.
Fotografija: Gabriel Martinelli je bil mož odločitve na derbiju. FOTO: Adrian Dennis/AFP
Gabriel Martinelli je bil mož odločitve na derbiju. FOTO: Adrian Dennis/AFP

Nogometaši Liverpoola in Brightona so se v osmem kolu angleškega prvenstva razšli z neodločenim izidom 2:2. Derbi med Arsenalom in Manchester Cityjem je pripadel Londončanom, za katere je v 86. minuti zadel rezervist Gabriel Martinelli.

Topničarji in meščani so prikazali čvrsto predstavo z malo pravimi priložnostmi. V drugem polčasu pa se je proti koncu obrestovala nekoliko bolj pogumna igra domačih, ki so v 86. minuti po strelu Brazilca Martinellija in odbiti žogi od Nathana Akeja prišli do treh točk.

Arsenal je po 21. decembru 2015 v prvenstvu premagal sinjemodre, ti pa so po skoraj petih letih izgubili dve tekmi zapovrstjo med angleško elito. To se je zgodilo 22. in 26. decembra 2018.

Liverpool je imel priložnost, da se na vsega točko približa za zdaj še vodilnemu Tottenhamu, a je Brighton po neodločnosti v obrambi rdečih ob prostem strelu izenačil v 78. minuti prek Lewisa Dunka. Brighton je povedel v 20. minuti po golu Simona Adingre, nato pa je še pred polčasom dvakrat zadel Mohamed Salah. Najprej je bil natančen v 40. minuti, pet minut kasneje pa je izkoristil še najstrožjo kazen.

Mohamed Salah je ob koncu prvega polčasa zadel dvakrat. FOTO: Peter Powell/Reuters

West Ham in Newcastle sta igrala 2:2 ter s 14 oziroma 13 točkami sledita najboljši šesterici. Že v soboto je enajsti Manchester United po preobratu v sodnikovem podaljšku premagal Brentford z 2:1, desetouvrščeni Chelsea pa je s 4:1 v gosteh premagal Burnley.