Na nemških štadionih spet protesti navijačev

Benjamin Šeško 18. kolu nemškega nogometnega prvenstva z Leipzigom izgubil, Borussia Dortmund visoko slavila.
Fotografija: Benjamin Šeško se v domačem Leipzigu ni veselil zmage. FOTO: Annegret Hilse/Reuters

V prvih sobotnih tekmah 18. kola nemške nogometne lige je najvišjo zmago dosegla Borussia Dortmund, ki je s 4:0 premagala Köln. V Leipzigu, kjer je Benjamin Šeško za domačo ekipo začel v prvi postavi, je saška ekipa hitro povedla, v sedmi minuti je zadel Xavi Simons.

A podobno učinkovit je bil Bayer Leverkusen v nadaljevanju, ko je že v 47. izenačil Nathan Tella. Domači so spet vodili po zadetku Loisa Opende (56.), a je sedem minut pozneje spet izenačil Jonathan Tah. Na koncu so bili vendarle bolj zadovoljni gostje, saj je že v sodnikovem dodatku Piero Hincapie dosegel zmagoviti gol. Šeško je igral do 74. minute, ob četverni menjavi je takrat v igro vstopil tudi drugi Slovenec pri Leipzigu Kevin Kampl.

Danes je sicer na več tekmah prišlo do krajših prekinitev, ki so jih povzročili navijači. Ti v Nemčiji redno protestirajo zaradi dogovora vodstva nemške lige (DFL), ki omogoča vstop tujim investitorjem v nemški nogomet. Tako so gledalci na tekmi v Kölnu na igrišče zmetali večjo količino čokoladic, zavitih v zlat papir, tako da je bil dvoboj dlje časa prekinjen.

V Bochumu pa so po prvem polčasu za več kot pol ure prekinili dvoboj oziroma ga niso nadaljevali, ker na tribunah niso mogli zagotoviti varnosti in sprostiti evakuacijskih poti na štadionu. Ko so se strasti umirile, so se veselili domači, ki so po zadetku Matuša Bera iz ene redkih priložnosti povedli v 50. minuti, minimalno prednost pa uspešno branili do konca. Stuttgart je na ta način zapravil priložnost, da bi se približal Bayernu, a po večerni tekmi vendarle ostal pred Leipzigom.

Najboljšo predstavo je pokazal Dortmund. S predzadnjim Kölnom ni imel težav, za končnih 4:0 so poskrbeli Donyell Malen z dvema goloma, Niclas Füllkrug in Youssoufa Moukoko.