Odličen dan v Tacnu: Najstnik Hočevar prvak, Božič drugi, Savšek tretji

Presenetljivo zmago na domačem EP je med kanuisti slavil mladi Žiga Lin Hočevar, drugi je bil Luka Božič, tretji pa Benjamin Savšek. Tekma pomembna tudi za OI.
Fotografija: Žiga Lin Hočevar je novi evropski prvak. FOTO: Blaž Samec
Žiga Lin Hočevar je novi evropski prvak. FOTO: Blaž Samec

Na evropskem prvenstvu v slalomu na divjih vodah v Tacnu so bili že kvalifikacijski nastopi slovenskih kanuistov odlični in napovedali zmagoslaven dan. Vsi trije so se uvrstili v finale, Benjamin Savšek je zabeležil najhitrejši čas, Luka Božič je bil četrti, Žiga Lin Hočevar pa sedmi.

Fantastično nedeljo na evropskem prvenstvu v slalomu na divjih vodah v Tacnu sta zaokrožili slovenski ekipi. Kanuisti so v postavi Žiga Lin Hočevar, Luka Božič in Beni Savšek osvojili že tretje slovensko zlato na prvenstvu, uspeh pa je z drugim mestom dopolnila ženska ekipa v postavi Eva Alina Hočevar, Alja Kozorog in Lea Novak.

V finalu se je za 16-letnega Hočevarja razpletlo sanjsko, štartal je na polovici finalistov in progo premagal brez težav. »Tudi, če v finalu ne naredim ničesar, bom zadovoljen,« je bil že pred finalom zadovoljen Hočevar, v zadnji vožnji je svojo predstavo še nadgradil. V cilj je prišel brez napake, z več kot dvema sekundama naskoka in še enkrat več navdušil občinstvo v Tacnu.

Savšek se je dobro znašel na divjih brzicah v Tacnu. FOTO: Blaž Samec

Najbolj se mu je približal Luka Božič, za 16-letnim rojakom je zaostal za 84 stotink sekunde. Najboljši iz kvalifikacij, Benjamin Savšek, se je v zgornjem delu proge dotaknil vratc, nato topil zaostanek, a sta bila rojaka prehitra in moral se je zadovoljiti s tretjim mestom na domačem EP na tacenskih brzicah, zaostal je za sekundo in 7 stotink.

Tekma je štela tudi za interne kvalifikacije, ki bodo določile slovenskega kanuista, ki bo potoval na OI v Pariz. Kandidata sta Savšek in Božič, trenutno je v boljšem položaju Božič, končno odločitev bo dala tekma svetovnega pokala v Pragi.

Eva Alina Hočevar je bila razočarana, ker je ostala brez finala. Foto Blaž Samec

Najboljša ženska predstavnica je bila Eva Alina Hočevar na 14. mestu, Lea Novak je bila 20., Alji Kozorog pa se je vožnja že pri drugih vratcih povsem podrla, po hudih težavah je ostala brez možnosti. Na koncu je končala na 35. mestu.