Pred začetkom četrtfinala prvi zdrs Brazilije, Peru izločil Venezuelo

Brazilska nogometna reprezentanca je na južnoameriškem prvenstvu na četrti tekmi izgubila prvi točki in v Goianii remizirala z Ekvadorjem (1:1).
Fotografija: V bolečinah sta v Goianii obležala Brazilec Everton in Ekvadorec Enner Valencia, vse skupaj je nadziral Marquinhos. FOTO: Diego Vara/Reuters

Brazilci, sicer branilci naslova, so si prvo mesto v skupini B zagotovili že pred zadnjo tekmo z Ekvadorjem, ki mu je točko prinesel zadetek Angela Mene v 53. minuti. Domačini so v Goianii povedli v 37. minuti, ko je po podaji Evertona zadel branilec madridskega Reala Eder Militao. Domači selektor Tite je osvežil enajsterico, na klopi so denimo ostali Neymar, Thiago Silva, Alex Sandro in Gabriel Jesus, medtem ko je priložnost šele v drugem polčasu dobil Casemiro.

Drugo mesto v skupini je osvojil Peru, ki je z golom Andreja Carrilla v 48. minuti na stadionu Maneja Garrinche v Brasilii ugnal Venezuelo in ji preprečil napredovanje v izločilne boje. Venezuelci, ki so zaradi številnih okužb z novim koronavirusom v moštvu na prvenstvo pripotovali z močno spremenjeno ekipo, so z remijema proti Kolumbiji in Ekvadorju senzacionalno ostali v igri za napredovanje vse do zadnjega kroga, a si tako potrebne zmage niso uspeli zagotoviti.

Iz skupine B so se v četrtfinale prebili Brazilija, Peru, Kolumbija in Ekvador. Tekme zadnjega kroga v skupini A bodo na sporedu v noči na torek. Para sta Bolivija – Argentina in Urugvaj – Paragvaj. Nastop v izločilnih bojih so si že zagotovili Argentina, Paragvaj, Čile in Urugvaj, zadnjeuvrščena Bolivija je izpadla.