Velike težave Tima Gajserja na Švedskem

Slovenski motokrosistični šampion na dirki za svetovno prvenstvo v razredu MXGP v Uddevalli ni unovčil odličnega štartnega izhodišča.
Fotografija: Tin Gajser si je zagotovo obetal več od desetega mesta. FOTO: Matej Družnik/Delo

Slovenskemu motokrosističnemu asu Timu Gajserju (Honda) se po odličnem nastopu v kvalifikacijah dirka za veliko nagrado Švedske za svetovno prvenstvo v razredu MXGP ni izšla po načrtih in željah. Po številnih težavah se je moral sprijazniti z desetim mestom, kar je bilo zagotovo manj, kot si je obetal po včerajšnji vrhunski predstavi.

Že kmalu po štartu uvodne vožnje v Uddevalli ga je presenetila ena od lukenj, ki ga je vrgla s sedeža, tako da se je moral reševati pred padcem. Zaradi tega je hitro zapravil odlično drugo izhodišče, ki si ga je pridirkal v včerajšnjih kvalifikacijah. Zdrsnil je na osmo mesto. A s tem preglavic za 26-letnega dirkača iz Pečk pri Makolah še ni bilo konec.

V tretjem krogu ga je vrglo z motorja, zaradi česar je nazadoval na 13. mesto. Tudi v nadaljevanju Gajser iz različnih razlogov ni mogel pokazati vsega, kar zna. V cilj je z zaostankom 59,124 sekunde pridrvel kot deseti. Najhitrejši je bil vodilni v skupni razvrstitvi, Španec Jorge Prado (GasGas), ki je bil najboljši že v kvalifikacijah, drugo mesto je osvojil Francoz Romain Febvre (Kawasaki, + 11,326), tretji pa je bil Švicar Jeremy Seewer (Yamaha, + 19,749).

Tudi Jan Pancar je bil v drugi vožnji boljši kot v prvi. FOTO: Jure Eržen/Delo

Gajser v drugo ciljno črto prevozil kot peti

Drugo vožnjo je slovenski šampion v dežju začel bolje kot uvodno. Po štartu je v prvi zavoj pripeljal kot šesti, nakar je prehitel enega od tekmecev in se do konca vozil na petem mestu, na katerem je tudi pridrvel v cilj. Za Seewerjem, ki je tokrat najbolje opravil z vsemi pastmi in se veselil tudi zmage, je zaostal za 28,745 sekunde.

Febvre je vnovič osvojil drugo mesto (+ 7,210), tretji pa je bil v drugo njegov rojak Maxime Renaux (Yamaha, + 26,440). Prado, ki je v svojo korist odločil prvo vožnjo, je tik za Timom zasedel šesto mesto (+ 29,189). Španski as ima zdaj kot vodilni v skupni razvrstitvi za svetovno prvenstvo 770 točk, 98 več kot njegov najbližji zasledovalec Febvre. Gajser je s 114 točkami na 19. mestu.

»Štart je bil tu zelo pomemben. Prehitevanja so se dogajala le zaradi napak, na žalost sem jo v prvi vožnji storil tudi jaz. Napaka me je drago stala in deseto mesto je bilo največ, kar sem lahko iztržil. V drugi je bilo podobno, a mi je takoj v prvem krogu uspelo prehiteti nekaj tekmecev. Prišel sem do petega mesta, višje pa ni šlo. To zame ni bil ravno najboljši dan, še posebej glede na dobro uvrstitev v kvalifikacijah,« je za spletno stran svoje ekipe Honda izjavil Gajser.

Naslednja preizkušnja bo na sporedu že prihodnjo nedeljo v Arnhemu na Nizozemskem.