Ovečkinu & Co. grozi hitro slovo od končnice NHL

Boston Bruins in Colorado Avalanche vodijo že s 3:1 oziroma 3:0 v zmagah, Nashville Predators po pravem maratonu znižali na 1:2.
Fotografija: Hokejisti kluba Boston Bruins (na fotografiji češki napadalec David Pastrnak in finski vratar Tuukka Rask) so le še eno zmago oddaljeni od napredovanja v drugi krog končnice NHL. FOTO: Bob Dechiara/Usa Today Sports

Hokejiste moštev Boston Bruins in Colorado Avalanche le še ena zmaga loči od napredovanja v drugi krog končnice NHL. Plaz je še tretjič zapovrstjo, tokrat s 5:1 (0:0, 3:1, 2:0), utišal St. Louis Blues, Kosmatinci pa so s 4:1 (0:0, 1:0, 3:1) odpravili Washington Capitals in zdaj vodijo s 3:1 v zmagah.

Za Boston so gole zabili Kanadčan Brad Marchand (29.), Čeh David Pastrnak (41.) ter Američana Charlie Coyle (42.) in Matt Grzelcyk (55.), častni zadetek za Washington pa je dosegel ruski zvezdnik Aleksandr Ovečkin (45.). Colorado je to pot svojo premoč potrdil na tujem, strelci za njegovo visoko zmago pa so bili Kanadčani Ryan Graves (22.), Alex Newhook (33.), Tyson Jost (37.) ter Američana Brandon Saad (54.) in Joseph Taylor Compher (60.), edini gol za St. Louis pa je dosegel Tyler Bozak (37.).

Matt Duchene se je takole veselil zlatega gola v 95. minuti tekme proti Carolini Hurricanes. FOTO: Christopher Hanewinckel/Usa Today Sports

Reaktivci še drugič zmagali v gosteh

V odličnem položaju so po dveh zmagah tudi igralci kluba Winnipeg Jets, ki so še drugič v gosteh, tokrat po podaljšku z 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0), strli odpor favorizirane zasedbe Edmonton Oilers. Zmagoviti gol za Reaktivce je v 65. minuti zabil Američan Paul Stastny. Igralci kluba Nashville Predators pa so izid v zmagah proti Carolini Hurricanes znižali na 1:2, potem ko so se po pravem maratonu na svojem ledu po zlatem zadetku Kanadčana Matta Duchena v 95. minuti veselili zmage s 5:4 (2:1, 1:2, 1:1; 1:0).

Za Plenilce, za katere je finski vratar Juuse Saros zbral kar 52 obramb, so v rednem delu tekme v polno zadeli Kanadčana Ryan Ellis (5.) in Ryan Johansen (46.), Šved Filip Forsberg (20.) in Finec Mikael Granlund (35.), za Orkane, pri katerih je bil z 49 obrambami znova zelo razpoložen ameriški čuvaj mreže Alex Nedeljkovic, čigar stari starši prihajajo iz Srbije, pa so bili uspešni Finec Sebastian Aho (16.), Kanadčan Jordan Staal (24.) ter Američana Vincent Trocheck (33.) in Brett Pesce (57.).