Lopar bo v kot postavila tudi Srebotnikova

Katarina Srebotnik se bo po 24 letih uspešne kariere poslovila na WTA turnirju v Portorožu, kjer bo zadnjo partijo odigral tudi Blaž Kavčič.
Fotografija: Katarina Srebotnik bo septembra pomahala v slovo teniškim igriščem. FOTO: TZS
Katarina Srebotnik bo septembra pomahala v slovo teniškim igriščem. FOTO: TZS

V sklopu teniškega turnirja v Portorožu (od 11. do 18. septembra) bo poleg Blaža Kavčiča kariero sklenila tudi Katarina Srebotnik, so sporočili s Teniške zveze Slovenije.

Že prej je bilo jasno, da se bo od tekmovalnega tenisa v Portorožu poslovil Kavčič, za takšen korak pa se je odločila tudi 41-letna Srebotnikova. V karieri je osvojila štiri turnirje WTA med posameznicami, še bolj uspešna pa je bila v igri dvojic. Julija 2011 se je po zmagi v dvojicah v Wimbledonu s Kveto Peschke povzpela na 1. mesto na lestvici WTA v dvojicah. Skupaj je osvojila kar 39 naslovov v dvojicah, med njimi pet turnirjev za grand slam v kategoriji mešanih dvojic in en turnir za grand slam (Wimbledon 2011) v ženskih dvojicah.

Portorož ima pri njej posebno mesto, saj je kar dvakrat nastopila v finalu. V kategoriji posameznic je premagala številne nekdanje najboljše igralke na svetu. Premagala je Arantxo Sanchez Vicario, Lindsay Davenport, Kim Clijsters, Amelie Mauresmo, Dinaro Safino, Caroline Wozniacki in na OP Francije leta 2008 tudi slovito Sereno Williams.

Uradno slovo 17. septembra

Odločitev o zaključku izjemne kariere je Katarina komentirala: »Napočil je čas, da po 24. letih profesionalne kariere zaključim svojo teniško pot. Na njej je bilo res veliko izjemnih in nepozabnih trenutkov, ki bodo za vedno ostali z mano. Vabim vas, da se mi pridružite v Portorožu, v soboto, 17. septembra 2022, na mojem uradnem zaključku.«

Obe poslovilni tekmi bosta dogodku dala posebno težo. V času WTA turnirja na peščenih igriščih TC Portorož bo potekal tudi dvoboj Davisovega pokala med Slovenijo in Estonijo.