Nizozemci aretirali dva nogometaša Legie, na zagovor tudi veleposlanik

Poljska in Nizozemska sta si izmenjali niz obtožb, potem ko je nizozemska policija aretirala dva nogometaša poljske Legie iz Varšave.
Fotografija: V Alkmaarju se je zbralo veliko navijačev Legie. FOTO: Ed Van De Pol/AFP
V Alkmaarju se je zbralo veliko navijačev Legie. FOTO: Ed Van De Pol/AFP

Poljska in Nizozemska sta si izmenjali niz obtožb, potem ko je nizozemska policija aretirala dva nogometaša poljske Legie iz Varšave po četrtkovi tekmi konferenčne lige proti AZ Alkmaarju, Poljaki so poklicali na zagovor tudi nizozemskega veleposlanika na Poljskem. Po tekmi, ki so jo domačini dobili z 1:0, je vzdušje postalo napeto in preraslo v pretep. Ta se je končal z aretacijo dveh poljskih nogometašev s strani nizozemske policije.

Predstavniki Legie trdijo, da je nogometaše in predstavnike ekipe napadla lokalna policija, medtem ko slednja in mestne oblasti Alkmaarja pravijo, da sta aretirana igralca poškodovala redarja, ki je potreboval zdravniško pomoč. Nogometaša, Portugalec Josue Pesqueira in srbski branilec Radovan Pankov, so v petek izpustili, a sta še vedno v preiskavi. Evropska nogometna zveza (Uefa) je že sprožila preiskavo.

Do spopada prišlo, ko je nizozemska policija zaradi varnosti igralcev blokirala avtobus Legie, saj so gostujoče navijače še vedno vodili z objekta. Številni v avtobusu se s tem niso strinjali in bili nasilni, policija pa je vanj vstopila in pridržala nogometaša zaradi napada. Nasilje je izbruhnilo že pred začetkom tekme, ko so navijači Legie vdrli k vhodu na stadion in enega policista zbili do nezavesti.