Manchester City v Londonu podaljšal niz

Prvi letošnji dvoboj v angleškem nogometnem prvenstvu je v derbiju v Londonu pripadel prvakom iz Manchestra v 93. minuti, ko je za zmago z 2:1 zadel Rodri.
Fotografija: Na štadionu Emirates v Londonu je bil Manchester City srečnejši in je v sodnikovem dodatku prišel do enajste zaporedne zmage. Priigral jo je Rodi (na tleh), ki je imel kar nekaj dela z Brazilcem Gabrielom Martinellijem. FOTO: John Sibley/Reuters

Tudi v novem letu je vse po starem. Angleški nogometni prvak in vodilni Manchester City je v 21. kolu nanizal enajsto zmago. Toda varovanci trenerja Pepa Guardiole se lahko zahvalijo tudi sreči, da jih Arsenalovi tekmeci niso premagali. Po prvem polčasu je kazalo na prvi Cityjev poraz po 30. oktobru, saj je 20-letni Bukayo Saka zadel za gostitelje.

Gostje so se v drugem polčasu vrnili med žive po izenačujočem golu Alžirca Riyada Mahreza z bele točke, pot do 17. zmage pa jim je odprl Brazilec Gabriel Martinelli, ki je v razmaku dveh minut (57., 59.) prejel dva rumena kartona.

Številčno premoč je v zmago v sodnikovem dodatku v 93. minuti spremenil Rodri.