Horvat in Gorenc Stanković s soigralci doživela hud polom na Nizozemskem

Slab večer slovenskih nogometašev v evropski ligi. Feyenoord kar s 6:0 odpravil graški Sturm.
Fotografija: Ante Šimundža je z Ludogorcem doživel poraz na gostovanju pri Realu Betisu. FOTO: Cristina Quicler/AFP

Slovenska nogometna reprezentanta Tomi Horvat in Jon Gorenc Stanković sta v drugem kolu evropske lige s svojim Sturmom v gosteh izgubila proti Feyenoordu kar z 0:6. Preostali naši igralci Nino Žugelj, Miha Zajc, Žan Karničnik in Tim Matavž v svojih klubih niso dobili priložnosti.

Moštvo iz Gradca, ki je v uvodnem kolu zmagalo, se je na Nizozemskem hitro znašlo v velikem zaostanku, saj je že v prvem polčasu prejelo štiri gole. Od teh je dva dosegel Iranec Alireza Jahanbakhsh, po enega pa Danilo in David Hancko. V drugem delu sta visoko zmago gostiteljev potrdila Santiago Tomas Gimenez in Oussama Idrissi. Gorenc Stanković je igral v prvem polčasu, Horvat pa do 72. minute.

V drugi tekmi skupine F je Midtjylland kar s 5:1 odpravil Lazio. V polno je zadelo pet različnih nogometašev, med njimi tudi Evander, ki je unovčil prvo enajstmetrovko, zapravil pa drugo. Vse ekipe v tej skupini imajo po zmago in poraz.

Feyenoord je bil za razred boljši od graškega Sturma (na fotografiji desno Tomi Horvat). FOTO: Piroschka Van De Wouw/Reuters

V skupini E je Omonia brez Tima Matavža, ki ga ni bilo v kadru, gostovala pri Realu Sociedadu in izgubila z 1:2. Zmagoviti gol je v 80. minuti zabil Alexander Sorloth, ki bo 24. septembra z Norveško gostoval v Ljubljani na tekmi lige narodov.

Na drugi tekmi te skupine je Šerif Tiraspol proti Manchester Unitedu izgubil z 0:2. Strelca sta bila Jadon Sancho v 17. minuti in Cristiano Ronaldo (39.) z bele točke. Sociedad je pri dveh zmagah, United in Tiraspol imata po tri točke, Omonia pa je še brez.

Bodö/Glimt Nina Žuglja je z 2:1 premagal Zürich, medtem ko so drugo tekmo skupine A med Arsenalom in PSV preložili na 20. oktober. Začasno so Norvežani prvi s štirimi točkami, Londončani so pri treh, PSV pri eni in Švicarji pri ničli.

V skupini B je Miha Zajc s Fenerbahčejem gostoval pri Rennesu. Slovenec je, tako kot Žugelj, obsedel na klopi za rezervne igralce, njegova ekipa pa je iztržila neodločen izid (2:2), potem ko je ob igralcu več v 92. minuti izenačila z enajstmetrovko Ennerja Valencie. Na drugi tekmi skupine je Dinamo Kijev z 0:1 izgubil proti AEK Larnaki, kar pomeni, da sta na vrhu s po štirimi točkami Rennes in Fenerbahče, eno manj ima Larnaka, Kijev pa je še brez.

V skupini C pa je Ludogorec Žana Karničnika, tega ni bilo v kadru za tekmo, in trenerja Anteja Šimundže gostoval pri Betisu ter izgubil z 2:3. Luiz Henrique in Joaquin sta zadela v prvem polčasu za domače moštvo, Kiril Despodov pa za goste. V drugem polčasu je najprej Sergio Canales povečal špansko prednost, Rick pa je postavil končni izid.

Drugi obračun skupine med Romo in HJK Helsinki je dobila prva s 3:0, potem ko je od 14. minute igrala z igralcem več. Zadeli so Paulo Dybala, Lorenzo Pellegrini in Andrea Belotti. Betis vodi v skupini z dvema zmagama, po tri točke imata Roma in Ludogorec, HJK, ki je v kvalifikacijah izločil Maribor, pa je še brez.