Ema Volavšek znova na zmagovalnem odru

Najboljša slovenska tekmovalka v nordijski kombinaciji se je še drugič zapored na tekmi za veliki nagradi FIS v Nemčiji veselila drugega mesta.
Fotografija: Ema Volavšek pridno zbira stopničke v veliki nagradi FIS. FOTO: Matej Družnik/Delo

Najboljša slovenska tekmovalka v nordijski kombinaciji Ema Volavšek se je veselila še druge zaporedne uvrstitve na zmagovalni oder v letošnji veliki nagradi pod okriljem Mednarodne smučarske zveze (FIS). Potem ko se je 20-letna članica ljubljanske Ilirije že na uvodni postaji v Oberwiesenthalu izkazala z drugim mestom, si je to uvrstitev priskočila in pritekla tudi na današnji preizkušnji v Oberstdorfu.

Volavškova, ki je bila po skokih še peta, je morala znova – tokrat za 1:01,6 minute – premoč priznati zgolj norveški šampionki Gydi Westvold Hansen. V dvoboju za drugo mesto je za pičle 0,3 sekunde prehitela tretjeuvrščeno Nemko Nathalie Armbruster. Naša druga predstavnica Silva Verbič (+ 4:49,2) je pristala na 17. mestu.

image_alt
Pod Janusovim vodstvom skočila v svetovni vrh

Med moškimi je zmago slavil Nemec Julian Schmid, ki je za 3,3 sekunde ugnal drugouvrščenega Finca Eera Hirvonena. Tretji je bil Avstrijec Franz-Josef Rehrl (+ 28,4). Najvišje uvrščeni slovenski kombinatorec je bil spet Gašper Brecl (+ 2:55,0), ki je zasedel 27. mesto. Vid Vrhovnik (+ 4:51,8) in Erazem Stanonik (+ 5:43,0) sta preizkušnjo končala na 39. oziroma 41. mestu, Matica Garbajsa pa so diskvalificirali zaradi neustrezne skakalne opreme.

Zadnji tekmi bosta v soboto in nedeljo v Beljaku.