Kopitar in soigralci še upajo, toda zmanjkuje jim časa in tekem

Los Angeles je v severnoameriški hokejski ligi NHL v gosteh z 2:6 izgubil proti že odpisanemu Anaheimu.
Fotografija: Anže Kopitar in soigralci bodo imeli v naslednjih tednih strahovito velik izziv. FOTO: Kirby Lee/Usa Today Sports

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL v gosteh z 2:6 izgubila proti že odpisanemu Anaheimu. Na tekmi je brez točkovnega izkupička ostal slovenski zvezdnik Anže Kopitar, ki je na ledu preživel nekaj manj kot 15 minut.

Medtem ko ekipa Anaheim Ducks več nima niti teoretičnih možnosti za uvrstitev v letošnjo končnico, pa se hokejisti iz Los Angelesa borijo še za eno od mest v odločilnih bojih za naslov prvaka. Za to jim ostaja vse manj časa. Kralji v skupini Honda West zasedajo predzadnje mesto, slabši od hokejske ekipe iz mesta angelov so racmani iz Anaheima, ki imajo 39 točk.

Kopitar ni sprožil strela na vrata tekmeca

Slovenski as Kopitar, ki je le 24 ur prej odločil obračun proti Anaheimu za zmago z 2:1, na drugi zaporedni tekmi v gosteh pri mestnih tekmecih ni sprožil na vrata niti enega strela, njegova statistika strelov ali podaj je ostala prazna. Anaheim je po 42 minutah tekme vodil že s 4:0, zadeli so Trevor Zegras, Danton Heinen, Nicolas Deslauriers in Max Jones, ki je pospravil v lastni gol odbiti plošček.

Do konca tekme sta se med strelce za domačo ekipo vpisala še Jacob Larsson in Max Comtois. Za kralje, ki jih naslednji tekmi čakata proti Arizoni, sta zadela Brendan Lemieux in Tobias Björnfot.