Kakšen preobrat: po 34. minutah 0:3, v 96. 3:3

V španskem nogometnem prvenstvu je Barcelona v Vigu po dobre pol ure imela prednost treh golov, a na koncu osvojila le točko. Real Madrid strl Rayo Vallecano.
Fotografija: Izenačujoči gol Iaga Aspasa proti Barceloni na štadionu Balaidos po zaostanku z 0:3 je med navijači in igralcih Celte Viga sprožil splošno evforijo. FOTO: Miguel Riopa/AFP

Je že res, da se je del vodstva nogometnega kluba Barcelona iz Katarja vrnil z opravljeno nalogo in dosegel dogovor za prihod Xavija Hernandeza, ki so si ga želeli skoraj vsi privrženci kluba, ampak Barcelono ta trenutek pestijo še hujše težave, kot je trener.

Na današnjem gostovanju v Vigu je bil dobre pol ure igre kot moštvo z drugega planeta, Ansu Fati, Sergio Busquets in Memphis Depay so zabili gole za neulovljivo prednost. Zmota, ni bila neulovljiva. Zle slutnje je tik pred koncem prvega polčasa napovedala poškodba Ansuja Fatija, ki je moral zaradi bolečin v stegenski mišici zapustiti igrišče, nato pa je sledilo šokantno nadaljevanje.

Celta je letela kot navita in v šesti minuti sodnikovega dodatka z drugim golom Iaga Aspasa (enega je dodal Nolito) izničila prednost Kataloncev ter osvojila veliko točko.

Real Madrid si ni privoščil spodrsljaja, čeprav je po hitrem in zanesljivem vdostvu z 2:0 (Toni Kroos 14., Karim Benzema 38.) na koncu trepetal. Kolumbijski veteran Radamel Falcao je za Rayo Vallecano v 76. minuti znižal izid na končnih 1:2.