Rdeči vragi niso snedli karamel, upokojenci so se posladkali

Manchester United in Everton zamudila skok na vrh razpredelnice, Chelsea ne. Brighton in Arsenal brez golov.
Fotografija: Andros Townsend je na Old Traffordu z zadetkom karamelam prinesel sladko točko. FOTO: Phil Noble/Reuters

Nogometaši Manchester Uniteda in Evertona so se za uvod v 7. kroga angleškega prvenstva razšli z neodločenim izidom 1:1 ter s tem zamudili skok na vrh lestvice. Bolje se je odrezal Chelsea, ki je na svojem stadionu ugnal Southampton s 3:1 in se povzpel na prvo mesto razpredelnice. Jutri bo veliki derbi med Liverpoolom in Manchester Cityjev.

Chelsea je imel celotno srečanje veliko terensko premoč proti Southamptonu, a je po polčasu vodil le z 1:0, potem ko so sodniki zadetek Nemca Tima Wernerja za 2:0 v 41. minuti razveljavili. Pred tem je bil v deveti minuti uspešen Trevoh Chalobah.

Kazen za zapravljene priložnosti je prišla v 60. minuti, ko je enajstmetrovko v izenačenje pretvoril James Ward-Prowse. Prav isti igralec pa je v 77. minuti prejel rdeč karton po grobem posredovanju, sedem minut kasneje je Werner zadel za 2:1, pred koncem rednega dela pa za priljubljeno imenovane londonske upokojence še Ben Chilwell za končnih 3:1.

Manchester United pa ni mogel priti do zmage. Ob koncu prvega polčasa je rdeče vrage v vodstvo popeljal Francoz Anthony Martial po podaji Bruna Fernandesa. S tem je Portugalec najhitreje med zveznimi igralci v elitni angleški ligi prišel do številke 50, kar zadeva seštevka golov (30) in podaj (20). To mu je uspelo na 58. tekmi za United. Sredi drugega polčasa pa je po odlično izvedenem nasprotnem napadu za karamele, kakor priljubljeno imenujejo Everton, izenačil Andros Townsend.

Na preostalih današnjih tekmah sta se Burnley in Norwich razšla brez zadetkov, Leeds je ugnal Watford z 1:0, Wolverhampton pa je bil z 2:1 boljši od Newcastla. Arsenal je remiziral v Brightonu (0:0).