V velikem mestnem derbiju Cityju še druga lovorika

Nogometaši Manchester Cityja so z zmago nad Unitedom dodali letošnjemu naslovu angleškega prvaka še eno trofejo.
Fotografija: Ilkay Gündogan (8) je bil junak zmage Manchester Cityja. FOTO: Adrian Dennis/AFP

Nogometaši Manchester Cityja so letošnjemu naslovu angleškega prvaka dodali še eno lovoriko. V Londonu so postali zmagovalci pokala FA, potem ko so premagali mestnega tekmeca United z 2:1. Junak tekme je bil nemški reprezentant Ilkay Gündogan, ki je za zmagovalce dosegel oba gola, za poražence je mrežo zatresel Bruno Fernandes z enajstmetrovke. Za City, ki lahko postane tudi zmagovalec lige prvakov, je to sedmi naslov v tem tekmovanju, rdeči vragi – ti so letos osvojili ligaški pokal –, ostajajo pri 12.

City je že v 13. sekundi tekme prišel do vodstva. Po dolgi podaji vratarja Stefana Ortege je Erling Haaland dobil skok, njegova podaja sicer ni bila natančna, a je obramba Uniteda žogo odbila le na nogo Gündogana, ki je z volejem od daleč dosegel prekrasen zadetek. Tudi najhitrejši v zgodovini finalnih dvobojev pokala FA, do zdaj je bil rekorder Louis Saha, ki je leta 2009 za Everton proti Chelseaju zadel po 25 sekundah.

Po prvem golu so varovanci Pepa Guardiole imeli še nekaj priložnosti. United je potreboval čas, da se je otresel pritiska, v 30. minuti pa je prišel do izenačenja. Jacka Grealisha je v kazenskem prostoru žoga zadela v roko, najstrožjo kazen, ki jo je sodnik dosodil po posredovanju Vara, pa je uspešno izvedel portugalski reprezentant Fernandes.

V 51. minuti pa je bil spet v vodstvu City. Vnovič je z razdalje z volejem zadel njegov kapetan Gündogan po prostem strelu, ki ga je izvedel Kevin De Bruyne.

Do konca tekme sta imeli obe moštvi nekaj priložnosti, več sinje-modri. Gündogan je še enkrat premagal Davida De Geo, a iz nedovoljenega položaja, tako da je izid ostal nespremenjen.