Tudi Dallasove zvezde po poti košarkarskih kolegov

Carolina se je izognila izpadu z zmago 4:3 v polfinalu vzhodne konference v NHL proti New York Rangers, Dallas je prmeagal Colorado za vodstvo z 2:1.
Fotografija: Colorado se je izvlekel in po zaslugi strelca zmagovitega gola Bradyja Skjeija (desno) znižal zaosatnek v zmagah na 1:3. FOTO: Bruce Bennett Getty Images Via Afp

V NHL se je Carolina izognila izpadu z zmago 4:3 v polfinalu vzhodne konference proti New York Rangers. Zaostanek v zmagah je znižala na 1:3. Na tretji tekmi polfinala zahodne konference so hokejisti Dallasa premagali Colorado s 4:1 in vodijo z 2:1 v seriji.

V Raleighu v Severni Karolini je Brady Skjei z golom ob moštveni premoči na ledu izkoristil power-play priložnost in poskrbel, da se je tekma končala že v rednem delu brez podaljška. Zadel je tri minute in 11 sekund pred koncem tretje tretjine ter odložil prezgodnji odhod na počitnice.

»Bil sem precej vznemirjen. Vsekakor praznovanje. To je zelo zabavno,« je dejal Skjei.

Alexis Lafreniere je izenačil na 3:3 za Rangers v tretji minuti zadnje tretjine. A podaljška ni bilo. Randžerji v seriji na štiri dobljene tekme vodijo s 3:1. Peta tekma bo v začetku tedna v New Yorku.

Jevgenij Kuznjcov, Stefan Noesen in Sebastian Aho so zadeli, vratar Frederik Andersen pa je zbral 22 obramb za orkane, ki so v končnico vstopili kot drugi nosilec metropolitanske divizije.

»Za nas je bila to morda ena najmanj učinkovitih tekem na splošno v končnici,« je dejal trener Caroline Rod Brind'Amour. »Hokej je čuden. Dobiš odbitek tu ali tam ali plošček, ki gre noter, to se zgodi. Ampak živimo, da se borimo še en dan. To je najbolj pomembna stvar.«

Will Cuylle in Barclay Goodrow sta zadela, Igor Šesterkin pa je zbral 27 obramb za Rangerse, ki so redni del sezone končali kot prvi nosilci metropolitanske skupine.

»Naredili smo nekaj napak, oni pa so izkoristili svoje priložnosti,« je dejal branilec New Yorka Jacob Trouba. »Ustvarili smo nekaj dobrih priložnosti. A nas je ta dobljeni gol na koncu precej zabolel, a to je hokej, gremo naprej, pripravljeni smo na peto tekmo.«

Vratar dalaških zvezd Jake Oettinger je bil eden od junakov v Denverju. FOTO: Isaiah J. Downing/Usa Today Sports Via Reuters Con

V Denverju so slavili gostje iz Teksasa, Dallas, ki domači zasedbi niso dovolili veliko priložnosti.

»Mislim, da kot trener še nikoli nisem videl popolne tekme, a to je bilo zelo blizu popolni igri v gosteh, takšni, kot si jo lahko zaigrate zgolj v mislih, ko pridete v to situacijo,« je dejal trener teksaških zvezd Pete DeBoer po prepričljivi zmagi s 4:1 proti Coloradu v tretji tekmi drugega kroga končnice v zahodni konferenci v Ball Areni.

»Vedeli smo, da se bodo v prvi tretjini nad nas spravili z vsem orožjem, ki ga premorejo. Vedeli smo, da nam bodo na začetku te tekme postregli z vsem, a je bila naša zbranost vso tekmo izjemna,« je dejal.

Vratar Dallasa Jake Oettinger je bil ključnega pomena, ko je ubranil 28 strelov na golov.

Logan Stankoven je dosegel prva dva zadetka v svoji karieri v končnici Stanleyjevega pokala, prvega pred koncem prve tretjine in drugega pred koncem tretje s strelom v nebranjen gol. Tudi Tyler Seguin je imel na koncu na svojem računu dva zadetka.

Mikko Rantanen je zadel v drugi tretjini in izenačil na 1:1, vendar je to bil tudi edini zadetek Colorada na tekmi.

»Vedeli smo, ko smo prišli na to drsališče, kako ti fantje igrajo, prav tako vemo, kako igramo na gostovanjih,« je dejal Seguin. »Vedeli smo, da bo to velik izziv in da bo naslednja tekma še večji izziv. Toda v končnici gre za te trenutke in včasih je pomembno tudi, kako in kam se odbije plošček,« je bil zadovoljen Seguin.