Mbappe znova junak v mestu luči, nov poraz bledega Bayerna

Na sredinih tekmah v ligi prvakov je Lazio v Rimu z 1:0 premagal Bayern, PSG pa z 2:0 na svojem štadionu odpravil baskovski Real Sociedad.
Fotografija: PSG je na generalki za 1/8 finala v ligue 1 premagal Lille. FOTO: AFP
PSG je na generalki za 1/8 finala v ligue 1 premagal Lille. FOTO: AFP

Nogometaši Paris Saint-Germaina so upravičili vlogo favorita in na svojem štadionu z 2:0 premagali baskovski Real Sociedad. Prvo ime srečanja je bil znova Kylian Mbappe, ki je bil že v prvem polčasu blizu zadetka, a mu je veselje preprečil vratar Sociedada Remiro. V drugem polčasu je Mbappe prestavil še v prestavo višje, mrežo gostov je načel v 58. minuti, ko je na drugi vratnici podajo (ali strel?) Marquinhosa pospravil pod prečko.

Za občutnejše vodstvo pred povratnim srečanjem je z golom po hitrem protinapadu poskrbel 21-leti Bradley Barcola, ki je po hitrem protinapadu žogo med nogami Remira potisnil v mrežo. V zadnjih minutah PSG ni želel tvegati, nekajkrat so pred domači kazenski prostor prišli tudi Baski, a Gianluigi Donnarumma ni imel pretirano težkega dela, da je mrežo ohranil nedotaknjeno.

Na drugi tekmi sredinega večera je Lazio v Rimu presenetil Bayern in zmagal z 1:0. Bavarci so imeli niti igre v svojih nogah in narekovali tempo igre, čeprav si zares lepih priložnosti niso ustvarili, podobno kot v soboto proti Leverkusnu. V napadu je bilo znova premalo ideje in razpoloženih igralcev, Harry Kane je bil bolj kot ne odrezan od igre.

Upamecano tragični junak

Upamecano se je držal za glavo, a je bil rdeči karton upravičen. FOTO: Reuters

Bavarci so zapravili nekaj priložnosti v drugem delu, z okrog 13 metrov je čez prečko meril Jamal Musiala, zasedba Thomasa Tüchla pa je bila varno na poti vsaj do remija vse do do nespametnega prekrška Dayota Upamecana za neposredni rdeči karton in enajstmetrovko. Upamecano je pri posredovanju v kazenskem prostoru zamujal in naredil grd prekršek s podplatom, rdeči karton je bil povsem zaslužena kazen.

Strel z bele točke je zanesljivo izvedel kapetan domačih Ciro Immobile in postavil končni izid na olimpijskem štadionu v Rimu. Bayern na povratni tekmi v Münchnu tako čaka težka naloga, če želijo napredovati v četrtfinale.