Anamarija Lampič bo v novi sezoni tekla s puško na rami

Najboljša slovenska smučarska tekačica bo športno pot nadaljevala v biatlonu.
Fotografija: Anamarija Lampič bo po zgledu kar nekaj predhodnic zamenjala športno panogo. FOTO: Matej Družnik/Delo

Po današnjem sestanku na Smučarski zvezi Slovenije (SZS) je dokončno jasno, da bo najboljša slovenska smučarska tekačica Anamarija Lampič športno pot nadaljevala v biatlonu, je poročal Radio Slovenija.

»Nasvidenje tek na smučeh. Dobrodošel biatlon,« je na svojem instagramu v angleškem jeziku na kratko zapisala Lampičeva, ki bo več o tem povedala na novinarski konferenci v ponedeljek.

Že ob koncu minule sezone je dala skrivnostno in dvoumno izjavo, ko je dejala, »da se mogoče v prihodnje vidimo kje drugje«. Bolj jasno pa je povedala, da bi želela imeti večjo podporo zveze pri svojih tekmovalnih ambicijah.

Sredi prejšnjega tedna najboljša slovenska športnica leta 2022 v kratkem pogovoru za STA ni želela potrditi ali zanikati zapisov v medijih o novi karieri. Dejala je le, da bo več o tem povedala na novinarski konferenci SZS.

Prihodnje leto bo v Planici svetovno prvenstvo v nordijskem smučanju. Na njem bi imela pred domačimi gledalci veliko podporo v boju za najvišja mesta v smučarskem teku.

Razočaranje v Pekingu

Šestindvajsetletna Lampičeva je na letošnjih olimpijskih igrah v Pekingu v šprintu sodila v ožji krog favoritinj za odličja, a je na 12. mestu ostala brez finala. Nato je z Evo Urevc na ekipnem olimpijskem šprintu končala že v polfinalu na 14. mestu.

Pred dobrim letom dni sta v Oberstdorfu Lampičeva in Urevčeva osvojili bron na svetovnem prvenstvu, Lampičeva je bila tretja tudi v posamičnem šprintu, leta 2019 pa je v ekipnem sprintu na SP v Seefeldu osvojila srebro. Leta 2021 je osvojila mali kristalni globus za šprintersko razvrstitev kot druga Slovenka po Petri Majdič.