Derbi večera pripadel Nemcem, Rimljani v finalu prvič po letu 1991

Znani vsi finalisti finalov v Uefinih klubskih tekmovanjih, torej še v evropski in konferenčni ligi.
Fotografija: V Frankfurtu so se razveselili finala na spektakularen način. FOTO: Peter Cziborra/Reuters

Potem ko sta opozorila nase Liverpool in Real Madrid, ki se bosta 28. maja pomerila v finalu lige prvakov, so znani prav vsi finalisti finalov v Uefinih klubskih tekmovanjih, torej še v evropski in konferenčni ligi.

Nekdanji slovenski nogometni reprezentant Kevin Kampl ne bo igral v finalu evropske lige, potem ko je z Leipzigom na povratni polfinalni tekmi v Glasgowu izgubil proti Rangers z 1:3. Prvo tekmo so Nemci dobili z 1:0. Škoti, zmagovalci že nekdanjega pokala pokalnih zmagovalcev v sezoni 1971/72, so na polnem in glasnem Ibroxu zaostanek s prve tekme hitro izničili, ko je iz bližine zadel James Tavernier v 19. minuti, za bočnega branilca je bil to že sedmi gol, s katerim je prvi strelec tekmovanja.

Leipzig se je zbudil prepozno

Le pet minut pozneje pa so prišli do drugega gola, ko je s 17 metrov z natančnim nizkim strelom gol dosegel še Glen Kamara. Dotlej nebogljeni Leipzig, pri katerem je Kampl začel v prvi postavi, je imel malce pozneje še srečo, da je Joe Aribo povsem sam pred golom zgrešil žogo.

Kevin Kampl med akcijo v majici Leipziga. FOTO: Andy Buchanan/AFP

Tudi v drugem polčasu so domači preprečevali gostom, polfinalistom lige prvakov iz sezone 2019/20, nevarnejše akcije, je pa v 70. minuti domači vratar obranil nevaren strel Konradu Laimerju. Že v naslednji minuti pa je udaril Christopher Nkunku, ki je iz bližine skupni izid izenačil. V 81. minuti je domače občinstvo spet slavilo, ko je odbito žogo v mrežo pospravil John Lundstram za senzacionalno napredovanje škotske zasedbe.

Polfinale evropske lige:
Eintracht Frankfurt : West Ham  1:0, naprej Eintracht s 3:1
Rangers : Leipzig 3:1, naprej Rangers s 3:2
Finale bo 18. maja v Sevilli.

Roma v finalu prvič po letu 1991

Tammy Abraham je matiral vratarja Leicestra. FOTO: Alberto Lingria/Reuters

Rimljani, ki so na prvi tekmi z Leicestrom v gosteh igrali 1:1, so tokrat na povratnem dvoboju povedli že v 11. minuti, ko je z devetimi goli drugi najboljši strelec tekmovanja Tammy Abraham zadel z glavo po kotu. Razprodani rimski olimpijski štadion je seveda spravil v delirij. Ta gol pa je bil tudi ključna razlika v sicer izenačenem dvoboju Rome, finalistke pokala Uefa iz sezone 1990/91, in Leicestra, ki bo tako še naprej brez evropske lovorike.