Tyra Barada zlata in srebrna

Tyra Barada je bila na evropskih igrah najprej druga v kikboksu v boju na točke, zatem pa prva v lahkem kontaktu. V finalu tudi Urška Gazvoda in Tina Baloh.
Fotografija: Tyra Barada je dosegla uspeh kariere. FOTO: IKF
Tyra Barada je dosegla uspeh kariere. FOTO: IKF

Slovenska tekmovalka v kikboksu, 18-letna Tyra Barada, je osvojila zlato kolajno na evropskih igrah v lahkem kontaktu v kategoriji do 50 kilogramov. V finalu v Myslenicah je premagala Bolgarko Kristino Nikolovo s 3:0. Pred tem je Barada že osvojila srebrno odličje v boju na točke.

Barada je bila edina na tekmovanju v kikboksu, ki si je priborila dva finalna boja, čeprav je bila najmlajša. Zlato lovoriko si je izbojevala v svojem drugem finalu.

V prvi rundi je bila Barada prepričljivo boljša po ocenah vseh treh sodnikov. Še večja je bila razlika v točkah v drugi rundi, v kateri sta si borki izmenjali nekaj močnih udarcev. Po minuti in pol tretje runde so v tehničnem premoru oskrbeli krvavitev Baradi, ki pa je odločno nadaljevala in na koncu ubranila zmago.

Barada je dve uri in pol pred tem že osvojila srebrno kolajno, v boju na točke jo je v finalu s 17:6 premagala Italijanka Federica Trovalusca.

Srebrni kolajni za Urško in Tino

Tyrin uspeh je dopolnila Urška Gazvoda, ki se je v lahkem kontaktu v kategoriji do 60 kilogramov povzpela na drugo stopnico zmagovalnega odra. V zaključnem dvoboju je morala z 1:2 priznati premoč Italijanki Luni Mendy.

Slovenske barve je v finalu zastopala še Tina Baloh, ki je morala v boju na točke v kategoriji do 70 kilogramov z 9:10 priznati premoč Italijanki Domenici Angelino.