Boston in Memphis izenačila na 1:1, Morant blestel s 47 točkami

Košarkarji Boston Celtics so v drugi tekmi konferenčnega polfinala lige NBA izenačili serijo proti branilcem naslova Milwaukee Bucks z zmago 109:86.
Fotografija: Ja Morant (v sredini) se bori s tekmecema na drugi tekmi drugega kroga končniec v domači dvorani FedExForum. FOTO: Justin Ford/AFP

Izid je izenačen tudi v zahodni konferenci, kjer se za vstop v konferenčni finale merita ekipi Memphis Grizzlies in Golden State Warriors. Po dramatičnem razpletu prvega dvoboja, Ja Morant je ob zvoku sirene zgrešil s polaganjem in omogočil zmago bojevnikov, je zvezdnik Memphisa tokrat zvezdniški zasedbi iz Kalifornije natresel kar 47 točk za zmago s 106:101. Gostujoči strateg Steve Kerr je imel sicer veliko pripomb nad grobo igro domačinov, Dillon Brooks je po manj kot treh minutah huje poškodoval Garyja Paytona II, ki je po udarcu v glavo obležal na tleh z zlomljenim komolcem. Brooksa so sodniki izključili.

V Bostonu sta Jaylen Brown in Jayson Tatum ponesla kelte do visoke zmage in izenačenja v seriji z branilci naslova iz Milwaukeeja. Brown je bil prvi strelec tekme s 30 točkami, zadel je kar šest trojk (rekord kariere v končnici), njegovi koši so poskrbeli za naskok domačinov na začetku tekme, delo je nato dokončal Tatum. Z rekordom kariere se je Brown izkazal tudi v prvem polčasu, ko je zbral 25 točk, bil je ključen pri grajenju prednosti z 18:3, po kateri se Milwaukee ni uspel vrniti.

Po prvi tekmi se je v Bostonu prebudil ponos

»Vedeli smo, da moramo igrati kot da je na kocki vsa sezona. In to smo storili,« je dejal Brown, ki je s soigralci zabrisal spomin na zelo povprečno predstavo na prvi tekmi serije. »Še nihče nas v tej sezoni ni tako telesno nadvladal. Mislim, da se je v naših fantih prebudil ponos, da so si to vzeli k srcu in vedeli smo, da bomo nocoj nastopili s pravo vnemo,« je bil zadovoljen domači strateg Ime Udoka.

Brown je zgolj v uvodni četrtini dosegel 17 točk, temu je dodal še pet skokov in šest asistenc. Tatum je k zmagi dodal 29 točk, Grant Williams pa 21. »Ne more te poraziti ena slabša predstava. Vse leto smo bili zelo odporni. Vprašanje je samo, kako se odzovete na poraz. Na prvi tekmi smo dobili močan udarec, tokrat pa smo bili mi tisti, ki smo udarili prvi in obrestovalo se nam je,« je dejal Brown za ameriško televizijo.

Pri prvakih je bil najboljši grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo z 28 točkami, vendar je iz igre zadel le 11 od 27 metov. Dodal je še devet skokov in sedem asistenc. Jrue Holiday je prispeval 19 točk. Zdaj imata ekipi tri polne dneve časa za pripravo pred sobotno tretjo tekmo konferenčnega polfinala, ki bo v Milwaukeeju. Za napredovanje v finale konference ekipa potrebuje štiri zmage.

Morant odgovoril Curryju

Tudi na zahodu je dvoboj med Memphisom in Golden Statom izenačen, saj so grizliji pred naslednjima dvema obračunoma v San Franciscu na drugi tekmi v domači dvorani zmagali s 106:101. Memphis je imel popoln nadzor nad tekmo uvodne tri četrtine, preden so bojevniki Stephena Curryja prvič v zadnji četrtini prevzeli vodstvo, nato sta se ekipi izmenjavali v prednosti. Tehtnico na stran domačih je prevesil odlični Morant, ki je z nekaj odločilnimi koši v zaključku poskrbel, da je zmaga ostala doma. Na koncu je Morant dosegel kar 47 točk.

»Izkoristil sem, kar mi je ponudila slabša obramba tekmeca. Zelo sem zadovoljen s svojimi meti,« je povedal 22-letni Morant. Prvi strelec bojevnikov Curry je tokrat dosegel 27 točk.