Baski spet nemočni proti kraljevemu klubu

Real Madrid v prvem kolu nogometnega prvenstva na Pirenejskem polotoku v Bilbau z 2:0 ugnal Athletic.
Fotografija: Realov Federico Valverde proti Iñigu Ruizu de Galarreti iz Athletic Bilbaa, Baski spet niso ugnali osovraženih Madridčanov. FOTO: Cesar Manso/AFP

Real Madrid je v prvem kolu nove sezone španskega nogometnega prvenstva v Bilbau ugnal Athletic z 2:0. Za favorizirani kraljevi klub sta za zanesljiv domači uvod v prvem polčasu zadela Brazilec Rodrygo (28. minuta) in Anglež Jude Bellingham (36.).

Po poročanju medijev naj bi v Real prišel španski vratar, Bask Kepa Arrizabalaga, sedaj igralec Chelsea, ter s tem zapolnil vrzel po poškodbi Belgijca Thibauta Courtoisa.

Real Sociedad in Girona sta se razšla z remijem 1:1 (0:1). Japonski reprezentant Takefusa Kubo je v peti minuti gostitelje povedel v vodstvo, za končni izid je v drugem polčasu izenačil ukrajinski napadalec Artem Dovbik (72). To je slab začetek baskovske gostiteljice dvoboja, četrte v prvenstvu v prejšnji sezoni in udeleženke lige prvakov.

Las Palmas in Mallorca sta igrala 1:1 (1:0). Prvi gol je dosegel Jonathan Viera v 29. minuti iz enajstmetrovke. Antonio Raillo je za goste izenačil v 70. minuti.

Prvi zmagi nove sezone la lige sta v soboto dosegla Rayo Vallecano, ki je v gosteh premagal Almerio z 2:0, ter Valencia, ki je bila prav tako na tujem boljša od Seville z 2:1. Sevilli tako ni uspela generalka pred evropskim superpokalom proti Manchester Cityju naslednji teden v Atenah.

Naslov iz prejšnje sezone branijo nogometaši Barcelone, ki bodo v nedeljo ob 21.30 gostovali pri Getafeju. Atletico Madrid – Jan Oblak bo tudi v novi sezoni edini Slovenec v ligi – pa bo zaključil prvi krog v ponedeljek zvečer doma proti Granadi.