Zmaga št. 4 za Dončića in soigralce

Po porazni sobotni predstavi in porazu v Denverju kar za 31 točk se je Dallas pobral in ugnal moštvo iz Sacramenta. Slovenski as je zbral 23 točk.
Fotografija: Luka Dončić se je s soigralci iz Dallasa vrnil na zmagoviti tir. FOTO: Kevin Jairaj/USA Today Sports

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je z Dallas Mavericks vpisal četrto zmago na šesti tekmi v sezoni severnoameriške lige NBA. Mavericks so na domačem parketu slavili proti Sacramento Kings s 105:99. Dvaindvajsetletni Ljubljančan je ob tem vknjižil 23 točk, deset podaj in osem skokov ob eni ukradeni žogi ter eni blokadi.

Dallas je imel prednost devetih točk ob koncu prve četrtine ter šestih ob koncu polčasa, v katerem sta bila od domačih razpoložena zgolj Dončić in Tim Hardaway mlajši. V drugem delu so kljub poraznemu metu za tri točke košarkarji Dallasa ohranjali vodstvo, v zadnjo četrtino pa vstopili s +10, potem ko so rezervisti dobro opravili svojo nalogo.

Ljubljančan s trojko dvignil dvorano na noge

Slovenski zvezdnik je v igro vstopil za zadnjih deset minut pri izidu 84:74, Sacramento pa se je v naslednjih petih minutah približal na tri točke razlike. Nato pa je Ljubljančan s trojko dvignil dvorano na noge. Sicer je na parketu prebil 35:12 minute, dvoboj sklenil s 23 točkami, iz igre je zadel deset od 21 metov, a z le enim zadetim metom za tri točke iz sedmih poskusov.

Mavericks bodo naslednjo tekmo v ligi NBA igrali v noči s torka na sredo proti Miamiju.