Neymar izključen, Mbappe pa je rešil zmago Parižanov

Po premoru zaradi svetovnega prvenstva v nogometu so motorje zagnali tudi v francoski ligue 1.
Fotografija: Kylian Mbappe je z enajstih metrov zadel za zmago Parižanov. FOTO: Julien De Rosa/AFP

Nepričakovano dramatičen obračun so spremljali privrženci nogometa v Parizu, kjer je zvezdnik v finalu svetovnega nogometnega prvenstva poražene francoske reprezentance Kylian Mbappe začel dvoboj s Strasbourgom zgolj deset dni po porazu z Argentino v Katarju. V enajsterici Paris Saint-Germaina sta se znašla tudi Brazilca Neymar in Marquinhos, ki sta zrežirala vodilni zadetek Parižanov v 14. minuti, Neymar z asistenco, Marquinhos pa z golom. Toda v drugem polčasu je južnoameriški branilec zatresel tudi lastno mrežo že v enem prvih napadov, nato pa je Neymar v dveh minutah, najprej zaradi prekrška, nato pa še zaradi simuliranja, prejel dva rumena kartona in moral z igrišča.

Trener Christophe Galtier, ki je z varovanci pred premorom nanizal sedem zmag v vseh tekmovanjih, je v zadnjih minutah rednega dela aktiviral še enega junaka letošnjega mundiala, maroškega bočnega branilca Achrafa Hakimija, PSG pa je v 95. minuti vendarle prišel do zmage, ko je enajstmetrovko izkoristil Mbappe. V prodoru ga je zrušil Gerzino Nyamsi, sodnik pa ni priznal drugega gola Marquinhosa, ki je po padcu soigralca žogo potisnil v mrežo. Toda Mbappe, ki je v finalu SP izkoristil kar dve enajstmetrovki, nato pa z bele točke v »loteriji« zadel še kot prvi francoski strelec, je spet ohranil mirno kri in zadel za zmago svojega kluba. Francoski prvaki sicer še čakajo na konec počitnic kapetana Argentine Lionela Messija, ki ga Galtier po osvojitvi naslova svetovnega prvaka v kadru pričakuje od 1. januarja.

Blažičev Angers znova neuspešen

Skupaj s soigralci iz Angersa je slovenski reprezentant Miha Blažič v 16. kolu izgubil na gostovanju v Ajacciu z 0:1. Edini gol na tekmi je dosegel Youcef Belaili, ki je v 40. minuti izkoristil enajstmetrovko. Angers, pri katerem je Blažič igral vso tekmo, tako še naprej zaseda zadnje mesto z osmimi točkami, medtem ko jih ima Ajaccio, ta je bil na tekmi sicer statistično nekoliko slabši, po novem 15.

Na drugi popoldanski tekmi sta se Troyes in Nantes razšla z 0:0. Auxerre je doma z 2:3 izgubil proti Monacu, pri čemer je 17-letni strelec dveh golov Eliesse Ben Seghir zmagovitega dosegel v 85. minuti. Clermont je z 0:2 klonil pred Lillom, Brest pa pred Lyonom z 2:4.

V četrtek bodo še tekme Lorient – Montpellier, Reims – Rennes, Marseille – Toulouse in Nice – Lens. Slednji je najbližji zasledovalec PSG, za njim po po novem zaostaja za osem točk, prihodnje kolo tudi prinaša obračun vodilnih na štadionu Bollaert-Delelis.