Podivjani biki s 26 točkami DeRozana podaljšali muke v Torontu

Goran Dragić s Torontom še kar čaka na prvo domačo zmago v ligi NBA. Kanadski navijači nanjo natančneje čakajo že vse od februarja 2020.
Fotografija: Scottie Barnes (št. 4) in Precious Achiuwa poskušata ustaviti DeMarja DeRozana. FOTO: Dan Hamilton/USA Today Sports

Tretji poraz pred domačimi navijači v sezoni je Goranu Dragiću in soigralcem pomagal prizadejati tudi nekdanji član kluba DeMar DeRozan, ki je v Torontu dosegel kar 26 točk za vroče bike. Ti so sezono s štirimi zaporednimi zmagami nazadnje odprli še z Michaelom Jordanom v svojih vrstah (njegova predzadnja sezona pri Chicagu 1996/97). Zach LaVine je dodal 22 točk za Bulls, Nikola Vučević 17, Lonzo Ball pa 15 (5:9 za tri točke). To je bila četrta zaporedna zmaga čikaškega moštva nad edinim kanadskim v ligi.

Dragić je v 14 minutah zbral 8 točk, 4 skoke in 1 ukradeno žogo, najbolj sta se razigrala OG Anunoby (22 točk) in Gary Trent mlajši (18). Fred VanVleet je 15 točkam dodal kar 17 asistenc, s čimer je postavil osebni rekord, Precious Achiuwa se je prav tako razveselil dvojnega dvojčka (11 točk, 11 skokov), medtem ko se je novinec Scottie Barnes ustavil pri 13 točkah. Tekmo so zaznamovale tudi izgubljene žoge domačinov, ki so postavili ligaški rekord aktualne sezone z 21 predanimi žogami v roke tekmecev, ki so jih spremenili v 27 točk.

Na parketu, ko je bilo najbolj napeto

Chicago je tekmecem manj kot tri minute po začetku drugega polčasa zbežal na 20 točk naskoka, a so domačini začeli topiti zaostanek in s petimi točkami Anunobyja ter nizom 9:0 je bil izid slabih pet minut pred koncem le še 95:97 v korist gostov. Nato je dvakrat zadel DeRozan in biki so spet rahlo pobegnili, a napeto je bilo do konca in VanVleet je ob zvoku sirene zgrešil za izenačenje. Dragić je večji del zadnje četrtine presedel na klopi, a bil na igrišču v zadnjih 24 sekundah. Vseeno ni mogel preprečiti zmage Chicaga, na parketu pa je skupno prebil 13:47 minute in dosegel osem točk. Iz igre je zadel le enega od šestih metov, s črte prostih metov pa je bil nezgrešljiv (6/6). V statistiko je vpisal še štiri skoke in eno ukradeno žogo.

DeRozan, ki ga je Toronto leta 2009 izbral na naboru, je ob jezeru Ontario odigral devet sezon in je še vedno igralec z največ odigranimi tekmami, minutami in točkami v dresu Raptors, s katerimi se je v zadnjih treh sezonah meril v majici San Antonio Spurs.

Čakanje na ligaško zmago se v Torontu torej nadaljuje, saj so Kanadčani, prvaki iz leta 2019, po razglasitvi pandemije in ustavitvi tekmovanja sezono 2019/20 zaključili v mehurčku Walt Disney Worlda, sezono 2020/21 pa odigrali v Tampi. Zadnjo zmago v ligi NBA so v dvorani Scotiabank Arena proslavljali davnega 24. februarja 2020 proti Indiana Pacers.

Čančar še ni stopil na parket, zmagi za Milwaukee in Brooklyn

Denver, za katerega še vedno ne igra poškodovani slovenski reprezentant Vlatko Čančar (levi kolk), je na domačem parketu izgubil s Cleveland Cavailers (87:99). Kevin Love je s klopi za konjenike prispeval 22 točk, točko manj in kar 16 skokov pa mladi center Jarrett Allen. Aktualni najkoristnejši igralec lige Nikola Jokić se je izkazal z dvojnim dvojčkom (24 točk in 19 skokov), a je zbral tudi šest izgubljenih žog. Nihče od ostalih soigralcev ni dosegel več kot 12 točk.

Na preostalih tekmah so tretjo zmago vknjižili prvaki Milwaukee Bucks. Boljši so bili od nekdanjega trenerja Dallasa Ricka Carlisla in njegovih Indiana Pacers s 119:109, čeprav so spet pogrešali številne prvokategornike, a ne Giannisa Antetokounmpa (30 točk, 10 skokov in 9 asistenc) ter Khrisa Middletona (27 točk).

Slavili so tudi Brooklyn Nets proti Washington Wizards s 104:90. Po porazu s Charlottom in dramatičnih prizorih pred domačo dvorano Barclays Center, v katero so želeli vdreti nasprotniki cepljenja oziroma podporniki domačega zvezdnika Kyrieja Irvinga, ki zaradi zavračanja cepiva v tej sezoni še ni zaigral, je bilo tokrat bolj mirno: Kevin Durant je dosegel 25 točk v izvrstnem prvem polčasu za mrežice, pri katerih se je s petimi trojkami (21 točk s klopi) izkazal tudi Patty Mills, James Harden pa je 14 točkam dodal 9 asistenc in 6 skokov. Washington je metal zgolj 35-odstotno, čeprav tudi Newyorčani sploh z razdalje še zdaleč niso blesteli.

Atlanta blesti v domači dvorani, prva zmaga za Clippers

Boston Celtics so bili po podaljšku boljši od Charlotte Hornets (140:129), Los Angeles Clippers pa so zanesljivo opravili s Portland Trail Blazers s 116:86. Zmago so vpisali še Atlanta Hawks, New Orleans Pelicans in Miami Heat, ki so slavili na floridskem obračunu z Orlandom. Jimmy Butler (met 15:21) je dosegel 36 točk, Bam Adebayo pa je prispeval 16 točk in 13 skokov za Miami, ki je v zadnji četrtini pobegnil floridskim rivalom. Atlanta – Trae Young je 32 točkam dodal 9 asistenc, John Collins pa se je ustavil pri 22 točkah – nadaljuje z izjemnimi predstavami v domači dvorani, kjer je od 21. februarja naprej izgubila le šest od tridesetih tekem.

Los Angeles Clippers, ki so bili v minulih dveh sezonah v prvem kolu končnice usodni za Dallas Mavericks Luke Dončića, so vknjižili prvo zmago v sezoni. Luke Kennard je ob 23 točkah izenačil rekord kariere s šestimi trojkami, Reggie Jackson (18) in Paul George (16) pa sta preprečila tretji zaporedni poraz na otvoritvi sezone, kar se Clippersom ni pripetilo že 11 let. CJ ​McCollum je na prvi gostujoči tekmi Portlanda v sezoni dosegel 20 točk, spet pa je razočaral zlati ameriški olimpijec Damian Lillard, ki je iz igre metal 4:15 za vsega 12 točk, zgrešil je tudi vseh osem metov za tri točke.