Strele s pridom izkoristile napake Kraljev

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar s svojimi soigralci pri Los Angeles Kings v NHL ni mogel preprečiti poraza proti igralcem kluba Tampa Bay Lightning.
Fotografija: Kralji so poskušali na vse možne načine preprečiti poraz. FOTO: Nathan Ray Seebeck/Usa Today Sports

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so po treh zaporednih zmagah v NHL sklonjenih glav zapustili ledeno ploskev. V gosteh so z 2:5 (1:3, 1:1, 0:1) klonili proti igralcem kluba Tampa Bay Lightning. Slovenski kapetan gostov Anže Kopitar v 21 minutah, ki jih je preživel na ledu, ni dosegel točke, sprožil pa je le en strel proti vratom tekmecev.

Strele, podprvaki lige ter prvaki v letih 2021 in 2020, so po dvanajsti zaporedni domači zmagi dosegle klubski rekord. Nick Perbix je zbral tri podaje, domačega vratarja Andreja Vasilevskija, ki je zaustavil 26 strelov Kraljev, pa sta premagala le Jaret Anderson-Dolan in Phillip DanaultJonathan Quick, čuvaj mreže pri Kraljih, z 20 obrambami ni mogel preprečiti poraza.

»Naredili smo tri, štiri napake v obrambi v uvodni tretjini in plošček je potem končal v naši mreži. Napake se sicer dogajajo, ampak tokrat so jih tekmeci s pridom izkoristili,« je dejal trener gostov Todd McLellan.

Kralji so že v prvi tretjini prejeli tri gole. Brayden Point je prvega zabil v začetku šeste minute, potem ko mu je za vrati lepo podal Nikita Kučerov. Pierre-Edouard Bellemare je povišal vodstvo že minuto in 19 sekund pozneje. Sredi uvodne tretjine je na 1:2 znižal Anderson-Dolan. Dobre štiri minute pred koncem prvega dela pa je tretji zadetek za domače prispeval Corey Perry, potem ko se je plošček do njega odbil od gostujočega branilca Matta Roya.

Ross Colton je v 16. minuti druge tretjine povišal prednost na 4:1, v začetku zadnje minute tega dela igre pa je znižal Danault, ko je poslal plošček proti vratom in se je odbil v gol od palice obrambnega igralca Tampe Iana Cola.

Victor Hedman je končni izid postavil z edinim golom v zadnjem delu, uspešen je bil slabe štiri minut pred koncem. Med podajalce se je vpisal Steven Stamkos, ki je tako vsaj točko dosegel na enajstih tekmah zapored. V tem obdobju je zbral sedem golov in osem asistenc.

Finski reprezentant Aleksander Barkov (levo) je pičle tri sekunde pred koncem tekme izenačil izid proti Bostonu in popeljal Florido v podaljšek, v katerem je nato zmagala. FOTO: Joel Auerbach/AFP

Panterji po pravi drami nadomestili zaostanek

Kralji so dobili prve tri tekme v nizu petih gostovanj, ki se bo končal v noči na sredo po srednjeevropskem času v Carolini proti Hurricanes. Med omenjenimi zmagami je bila tudi petkova v Sunrisu proti Floridi, ki je danes ponoči slavila zmago. Zlati gol za 4:3 proti Boston Bruins, vodilni ekipi na lestvici celotne lige, je po 17 sekundah podaljška zabil Sam Reinhart.

Igralci Bostona so verjetno v mislih že slavili zmago, ko je David Pastrnak 49 sekund pred zaključkom tretje tretjine dosegel gol za vodstvo s 3:2. A je njihovo veselje pokvaril finski reprezentant Aleksander Barkov, ki je za Panterje izenačil pičle tri sekunde pred koncem rednega dela

Los Angeles je s prvega nazadoval na tretje mesto pacifiške skupine. Prehitela sta ga Seattle Kraken in Vegas Golden Knights, med ekipami pa je točka razlike.

Igralci iz Las Vegasa so se namučili, da so zabili en gol vratarju New York Islanders Semjonu Varlamovu, ki je zaustavil preostalih 44 strelov. Otočani so zmagali z 2:1 po podaljšku, ki ga je 32 sekund pred koncem dodatka odločil Matthew Barzal. Kraken so doma ugnali s 3:1 Columbus Blue Jackets. Colorado Avalanche, branilci Stanleyjevega pokala, so pred svojimi navijači s 4:2 premagali St. Louis Blues.

Omeniti kaže še zmago Edmonton Oilers s 7:3 proti Chicago Blackhawks. Connor McDavid je dosegel gol in dve podaji ter na 50. tekmi sezone presegel mejo 50 podaj. Zdaj ima na vrhu lestvice strelcev 41 golov in 51 asistenc. Kar pet točk (2 gola, 3 podaje) pa je za San Jose Sharks ob zmagi s 6:4 proti Pittsburgh Penguins dosegel Logan Couture.

Izidi – Colorado Avalanche : St. Louis Blues 4:2, Florida Panthers : Boston Bruins 4:3 – po podaljšku, Winnipeg Jets : Philadelphia Flyers 0:4, Tampa Bay Lightning : Los Angeles Kings 5:2, Ottawa Senators : Montreal Canadiens 5:0, Pittsburgh Penguins : San Jose Sharks 4:6, New York Islanders : Vegas Golden Knights 2:1 – po podaljšku, Minnesota Wild : Buffalo Sabres 3:2 – po kazenskih strelih, Seattle Kraken : Columbus Blue Jackets 3:1, Edmonton Oilers : Chicago Blackhawks 7:3, Anaheim Ducks : Arizona Coyotes 2:1 – po podaljšku.