V Tivoliju spodrsljaj vodilnega proti predzadnjemu na lestvici

Hokejisti SŽ Olimpije so na domačem ledu izgubili z Dornbirnom.
Fotografija: Olimpijini hokejisti so le enkrat premagali Felixa Becka. FOTO: Voranc Vogel/Delo

Hokejisti SŽ Olimpije so v 24. kolu lige ICEHL izgubili v domačem Tivoliju z Dornbirnom z 1:3 (0:1, 0:0, 1:2). Potem ko so dosegli zaporedni zmagi proti Gradcu (7:2) in Salzburgu (3:2), so se tokrat mučili proti do te tekme predzadnjemu na lestvici. Avstrijsko moštvo je s čvrsto obrambo in oteževanjem prehoda v napadalno tretjino spravljalo v obup najboljše moštvo lige ICEHL in iz Tivolija na koncu odneslo tri točke za skok na 11. mesto .

Za Olimpijo je bil tokrat nerešljiva uganka predvsem Felix Beck v vratih Dornbirna. Klonil je šele ob 30. strelu, ko je na začetku 53. minute po lepi akciji in enem redkih uspešnih hitrih prehodov v obrambo tekmeca mrežo zadel branilec Miha Štebih za 1:1.

Po izenačenju padec zbranosti

Toda ko se je že zdelo, da bo Ljubljančane zadetek za izenačenje sprostil, so si privoščili padec zbranosti, kar je izkoristil Philipp Pöschmann za vodstvo v 54. minuti. V prazno mrežo je 1:57 minute pred koncem zadel še Kevin Macierzynski za končnih 3:1.

Junak dvoboja je bil gostujoči čuvaj mreže Beck, ki je na koncu ustavil 32 strelov. Žan Us je na drugi strani zbral 20 obramb ob 22 strelih. Prvič je Us klonil ob koncu prve tretjine, ko so hokejisti Dornbirna izkoristili eno od le dveh priložnosti z igralcem več na ledu. Uspešen je bil Sam Antonitsch 69 sekund pred iztekom prve tretjine.

Naslednjo tekmo bodo Ljubljančani igrali v torek, ko bodo gostovali v Celovcu pri KAC.