Po Niki do zmage v Lahtiju tudi Lovro

Kos je v svojo korist odločil tekmo smučarskih skakalcev za svetovni pokal na veliki napravi Salpausselkä.
Fotografija: Lovro Kos je slavil drugo zmago v svetovnem pokalu. FOTO: Leonhard Foeger/Reuters

Po Niki Križnar je z vso konkurenco v Lahtiju opravil tudi Lovro Kos, ki se je po Lake Placidu veselil še svoje druge zmage v svetovnem pokalu. Najboljši je bil s skokoma, dolgima 127 in 134 metrov.

Drugo mesto si je priskakal Nemec Andreas Wellinger (129,5 m in 126,5 m), ki je za 24-letnim članom ljubljanske Ilirije zaostal za 5,4 točke, tretji pa je bil Japonec Rjoju Kobajaši (127 m in 131 m). Norvežan Marius Lindvik (128,5 m in 121,5 m), ki je po uvodni seriji še vodil, je zdrsnil na nehvaležno četrto mesto, peti pa je bil Avstrijec Jan Hörl (125,5 m in 136 m).

»Super začetek vikenda, še druga zmaga v svetovnem pokalu. Uspela sta mi dva res lepa skoka. Rad bi se zahvalil celotni ekipi. Tudi za to, da smo pravočasno dobili opremo,« je po novem podvigu povedal Kos.

Brata Prevc – Domen (125 m in 125 m) in Peter (122 m in 125,5 m) sta drug za drugim pristala na 13. oziroma 14. mestu, dve točki je z 29. mestom od naših osvojil tudi Žak Mogel (121 m in 115 m).

Brez nastopa v finalu pa je od naših skakalcev ostal Maksim Bartolj (111,5 m), ki se je od tekme poslovil na 48. mestu – tik pred nosilcem rumene majice Stefanom Kraftom (105 m), ki se mu je nastop povsem ponesrečil. Prekratek za drugo serijo je bil tudi 51-letni Japonec Noriaki Kasai (117,5 m), ki je preizkušnjo končal na 38. mestu.

Po uvodni seriji je vodil Lindvik

Po uvodni seriji je bil v najboljšem izhodišču Norvežan Marius Lindvik (128,5 m), ki je imel vsega 0,6 točke naskoka pred drugouvrščenim Avstrijcem Michaelom Hayböckom (131 m).

V zelo dobrem položaju sta bila tudi slovenska reprezentanta Lovro Kos (127 m) in Domen Prevc (125 m), ki sta držala peto oziroma sedmo mesto. Za tretjeuvrščenim Avstrijcem Danielom Tschofenigom (125,5 m) sta zaostajala le za 1,2 oziroma 4,3 točke.

Peter Prevc (122 m) je zasedal 18. mesto, v drugo serijo pa se je prebil tudi Žak Mogel (121 m), ki je držal 27. mesto.

Jutri (16.15) bo v Lahtiju ekipna preizkušnja, v nedeljo (16.00) pa še ena posamična tekma.